۸ ترفند ساده برای عکاسی ورزشی با موبایل

۲۲ خرداد ۱۴۰۲

چیز زیادی تا شروع بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باقی نمانده است؛ رویدادی که در طی آن همه جا را صحبت از فوتبال و اخبار ورزشی فرا خواهد گرفت. طبیعتا با بالا گرفتن تب فوتبال و خبر ورزشی، تب عکاسی ورزشی هم بالا می‌گیرد. شاید شما هم جزو افرادی باشید که همیشه دوست داشتند به یک عکاس ورزشی تبدیل شوند. اما سؤال این است که چگونه عکاس ورزشی شویم؟ به اعتقاد ما اهالی مدرسه عکاسی موبایل دیجی‌کالا مگ برای این کار لزوما نباید بهترین دوربین عکاسی را در اختیار داشته باشید؛ بلکه تنها با در اختیار داشتن یک گوشی موبایل هم می‌توانید عکاسی ورزشی را تجربه کنید. البته ثبت عکس خوب همواره نیاز به اندکی مهارت، تجربه و دانش دارد. در ویدیوکست این هفته قصد داریم ۸ نکته و ترفند ساده را برای شروع عکاسی ورزشی با موبایل به شما بیاموزیم. البته فراموش نکنید که به طور کلی می‌توانید این نکات را برای عکاسی از هر صحنه‌ی اکشن و پرتحرکی به کار ببرید.

قطعا یک عکاس ورزشی حرفه‌ای از تجهیزات حرفه‌ای و کاملا مناسب استفاده می‌کند. ولی عموم ما به عنوان افراد آماتور به احتمال زیاد مجبور هستیم به نزدیک‌ترین دوربینی که دستمان به آن می‌رسد بسنده کنیم، که در بیشتر مواقع همان دوربین موبایل است. با این حال با دانستن و رعایت کردن چند نکته‌ی ساده می‌توانیم با همان دوربین گوشی موبایل هم عکس‌های ورزشی بهتری بگیریم. انتخاب روشن‌ترین محل ممکن، استفاده کردن از عکاسی پیاپی (Burst Mode)، استفاده کردن به موقع از لنز تله‌فتو یا واید در دوربین‌های دوتایی،  دنبال کردن جهت بازی، استفاده کردن از امکانات گوشی برای تنظیم صحیح فوکوس، چک کردن وضعیت حالت HDR و استفاده کردن از حالت فیلمبرداری اسلوموشن و سوپر اسلومشن برای ضبط فیلم‌های دراماتیک از صحنه‌های ورزشی، بخشی از مواردی است که در این ویدیوکست در مورد آن‌ها به طور کامل صحبت کرده‌ایم.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar عبداله رضازاده

    جناب چینه کش، آیا وب سایتی برای مقایسه و رنکینگ کیفیت صدای گوشی های موبایل وجود داره؟ مثل همون امتیازی که وب سایت دی اکسو مارک به دوربین ها میده.

    اگر لطف کنید ویدیوکستی در این زمینه تهیه کنین و با ابعاد مختلف صدا در گوشی های موبایل به طور فنی ما رو آشنا کنین بسیار ممنون میشم.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه