آیا ما در این جهان تنها هستیم؟‌

۱۸ دی ۱۴۰۰

آیا ما در این جهان تنهاییم؟ این سؤال را احتمالا میلیاردها انسان از خودشان پرسیده‌اند. اما تا امروز که مشغول خواندن این نوشته هستید، هنوز هیچ پاسخ قطعی برای این سؤال پیدا نشده. هر چند همیشه تئوری‌هایی وجود داشته که به وجود حیات در سیارات دیگر اشاره می‌کرده‌اند.

به طور مثال، برای سالیان طولانی دانشمندان در رصدخانه‌ی مشهور آرسیبو که یک مرکز ستاره‌شناسی رادیویی است تلاش داشتند با ارسال پیام‌های رادیویی به دوردست‌ترین نقاط کهکشان، با موجودات بیگانه ارتباط برقرار کنند و در صورت دریافت پاسخ تئوری وجود موجوداتی دیگر در سایر نقاط کهکشان را به اثبات برسانند. اما هیچ کدام از این تلاش‌ها نتیجه‌ای در بر نداشت.

با این وجود، تا امروز ۵۰۰۰ سیاره‌ی فراخورشیدی کشف شده که خیلی‌هایشان شرایطی شبیه به کره‌ی زمین دارند. یعنی سطح‌شان سنگی است و وجود آب روی سطح‌شان به اثبات رسیده است. همین موضوع باعث شده که امید دانشمندان برای اثبات وجود حیات در این سیاره‌ها بیشتر از همیشه تقویت شود.

از طرف دیگر، دانشمندان می‌گویند که حدود ۲۰ میلیارد ستاره شبیه به خورشید در کهکشان راه‌شیری وجود دارند که هر کدام از آن‌ها، می‌توانند سیاره‌ای در شرایطی مشابه با کره‌ی زمین داشته باشند و در نتیجه امکان اثبات حیات را بتوان در آن‌ها در نظر گرفت. اما در هر صورت، نمی‌توان منکر آن شد که اثبات این موضوع بسیار سخت و پیچیده است.

شما در این باره چه فکری می‌کنید؟ به نظرتان ما در این دنیا بزرگ و لایتناهی تنها هستیم؟

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷ دیدگاه
 1. Avatar PoyA

  خیر ما در این جهان تنها نستیم اگر تنها بودیم
  نیازی به افرینش این همه ستاره سیاره نبود

  1. Avatar poya moradi

   ببینین بچه ها ما دراین جهان تنها نیستیم بلکه همسایه هایی هوشمندداریم انقدرهوشمندک بشرحاظربه درک ان نیست

 2. Avatar به تو چه

  بله ما در این جهان تنها هستیم و هیچ موجود زنده ای مانند ما در هیچ سیاره ای وجود ندارد شاید باکتری در سیارات دیگر هم وجود داشته باشد ولی موجود زنده دیگری وجود ندارد در واقع این انسان هست که در سالهای آینده در کرات دیگر آسمانی زندگی خواهد کرد و کره زمین میشه خانه قدیمی ما انسانها

 3. Avatar ArminH

  عالی بود 😃

 4. Avatar محمد

  از نظر من این سوال بزرگترین سوال بی جواب بشریته اگر روزی جوابش پیدا بشه نه تها باور علمیمون بلکه باور های مذهبی ما رو هم عوض می کنه

  1. Avatar علی

   بیش از بیست میلیارد ستاره موجود در کهکشان راه شیری وجود دارد که هر کدامشان حداقل ده سیاره و صد قمر دارد. یعنی حدود دو هزار میلیار سیاره . انسان فقط توانسته روییک سیاره و یک قمر پا بگذارد. با این کشف بسیار بسیار بسیار اندک هیچ گونه نظری در رد وجود حیات نمیتوان داد.

  2. Avatar دیده منصفانه

   چرا باور مذهبی
   چرا هر چیز رو به مذهب ربط میدید

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه