چگونه می‌توانیم زمین را نجات دهیم؟

۱۳ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۹:۳۰ ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

نیازی به جنجال و داد و فریاد نیست، همه می‌دانند که انسان دارد زمین را به نابودی می‌کشاند. گرمایش جهانی مهم‌ترین پدیده‌ی زیست محیطی عصر ماست که تک تک ما ساکنان سیاره‌ی آبی، هر کدام به نحوی در بروز آن دخیل بوده‌ایم و اگر الان فکری به حال این موضوع نکنیم، نسل‌های آینده وجود خارجی نخواهند داشت.

سؤال اینجاست که چطور هر کدام از ما می‌توانیم در جلوگیری از نابودی زمین نقش داشته باشیم؟ از مثالی ساده شروع کنیم: رابطه‌ی ما با صنایع و کارخانه‌های بزرگ. هر چه ما تقاضای بیشتری از این صنایع داشته باشیم، به حیات و استمرار فعالیت آن‌ها که بخش بزرگی از انرژی خود را از سوزاندن زغال‌‌سنگ بدست می‌آورند کمک کرده‌ایم. در واقع جا افتادن فرهنگ «مصرف‌گرایی» باعث تداوم کار این صنایع شده است.

متهم بزرگ بعدی «نفت» است که این روزها یکی از مشتقاتش به نام بنزین، بیشترین آسیب را به محیط زیست و اتمسفر زمین وارد می‌کند. با این حساب باید استفاده از سوخت‌های فسیلی را به حداقل میزان خود برسانیم. و اما متهم بعدی، رونق صنعت دامپروری و تقاضای بسیار بالا برای محصولات گوشتی است که همین موضوع باعث قطع درختان جنگل و از بین بردن مراتع بعد تأمین علوفه‌ی دام‌های پرورش‌یافته به صورت مصنوعی است و به غیر از این، در اثر نشخوار و گوارش دام هم گازهایی مضر مثل متان در حجم زیادی وارد جو زمین می‌شوند.

در این ویدیو تلاش کرده‌ایم اقداماتی که هر کدام از ما به تنهایی می‌توانیم برای نجات زمین انجام دهیم را با هم مرور کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. Avatar امیرعلی

  سلام
  درباره ی نجات زمین آقای حبیبیان خیلی درست گفتند که ما مردم هم میتوانیم زمینمان را نجات دهیم.
  بگذارید یک خاطره ای را تعریف کنم:ی روزی پدرم آمد بقلم نشست و گفتش که توی خبر ها یک مقاله ای خوانده که به نظرش خیلی جالب بوده و آن را برایم تعریف کرد.گفت:ی بندخدایی فوت میکنه و روی سنگ قبرش به گفته ی همان بندخدا مینویسن:من زمانی که کودک بودم فکر میکردم که میتوانم کل مردم جهان را شاد کنم، نوجوان شدم فکر کردم که میتوانم مردم کشورم را شاد کنم، جوان شدم فکر کردم که میتوانم مردم استانم را شاد کنم، بزرگتر شدم گفتم که میتوانم مردم محله ام را شاد کنم، بزرگتر که شدم گفتم که حداقل میتوانم که خانواده ام را شاد کنم، الان که کهن سال شدم فهمیدم که اگر از همان کودکی خودم را شاد میکردم میتوانستم که تا الان تمام مردم جهان را شاد کنم.
  نکته این جاست که اگر من میخواهم تاثیری رو دیگران بزارم ابتدا باید از خودم شروع کنم.من اگر میخواهم زمین پاکی داشته باشم باید ابتدا خودم را تغییر بدم تا بتوانم بر دیگران هم تاثیر بگذارم.
  با تشکر فراوان از ویدئوی عالیتان آقای حبیبیان.

 2. Avatar آرین

  متأسفانه باز هم اکثر افراد توجهی به این موضوع ندارند