آیا مرگ زمین نزدیک است؟ (بر اساس داستانی واقعی!)

۳۰ دی ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰ ۱ بهمن ۱۴۰۰

ناسا اخیرا با انتشار بیانیه‌ای تأیید کرده که سال ۲۰۲۱، ششمین سال گرم سیاره‌ی زمین بوده است. در این سال، رکورد دمای اقیانوس‌ها شکسته شد و به بیشترین میزان خود از سال ۱۹۵۵ تا به امروز رسید. اتفاقات و بلایای ویرانگری مثل سیل و طوفان و برف‌ و تگرگ‌های سهمگینی هم که در این سال نقاط مختلف دنیا را درگیر خودش کرد، همه و همه نشان‌دهنده‌ی این هستند که گرمایش جهانی یک پدیده‌ی خطرناک و جدی است.

زمینی که ما رویش زندگی می‌کنیم، مثل یک موجود زنده «نفس» می‌کشد. به این صورت که با فرا رسیدن فصل بهار، درختان جنگل CO2 موجود در هوا را تنفس می‌کنند و در عوض اکسیژن به بیرون می‌دهند. همین پروسه باعث شده که زمین برای میلیون‌ها سال، مکانی برای زیست موجودات زنده باشد و این همه تنوع گیاهی و جانوری در آن به وجود بیاید. اما با شرایطی که امروز در سراسر دنیا می‌بینیم، چقدر طول می‌کشد که نفس‌های زمین به شماره بیفتد؟

متأسفانه معضل آلودگی‌ هوا، از بین بردن جنگل‌ها برای ساخت و ساز و دستکارهای انسان در طبیعت باعث شده که CO2 موجود در جو به مقدار بسیار خطرناکی برسد. به طوری که دانشمندان می‌گویند این مقدار نسبت به آغاز انقلاب صنعتی، ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است. اما آیا همه‌ی این‌ها یعنی زمان مرگ زمین نزدیک شده است؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤال ویدیوی ما را تماشا کنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar ArminH

    واقعا ما خیلی دیوانه ایم که داریم خودمون ، فرزندانمون و زمینو به کشتن میدیم.😔

  2. Avatar سارا

    وحشتناکه