گواهی IP چیست و چرا برای گوشی‌های ضدآب اهمیت زیادی دارد؟

۲ مهر ۱۴۰۱

امروزه برای خرید گجت‌های مختلف مانند گوشی‌های هوشمند، مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. به همین خاطر کمیسیون بین‌المللی الکترونیکی موسوم به IEC یک استاندارد مشخص برای این موضوع تعریف کرده تا کاربران انتخاب راحت‌تری داشته باشند. اسم این گواهی IP است و در ادامه به اهمیت آن می‌پردازیم.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

عدد قرار گرفته جلوی IP نشان دهنده میزان مقاومت گوشی در برابر آب و گرد‌و‌غبار است. به عنوان مثال ممکن است در مشخصات یک گوشی آمده باشد که این گجت از گواهی IP68 بهره می‌برد. IP مخفف عبارت «مقاومت در برابر نفوذ» است. عدد اول که بعد از این مخفف می‌آید، از ۰ تا ۶ است که میزان مقاومت برای نفوذ گرد و غبار را مشخص می‌کند.

عدد دوم نشان‌دهنده‌ی میزان مقاومت گجت در برابر آب است و بین ۰ تا ۸ محسوب می‌شود. پس وقتی یک گجت دارای گواهی IP68 است، این یعنی هم از نظر گرد‌و‌غبار و هم از نظر نفوذ آب از بیشترین سطح مقاومت بهره می‌برد.

در حال حاضر کدام‌یک از گوشی‌ها و دیگر گجت‌های شما از گواهی IP بهره می‌برند؟ نام این گجت‌ها و گواهی موردنظر را در بخش کامنت‌ها بنویسید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar پویا

    ای پی ۶۸ داره

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه