حروف و اعداد موجود در نام پردازنده‌های اینتل چه معنایی دارند؟

۸ مرداد ۱۴۰۱

بسیاری از کاربران با معنی اعداد و حروف استفاده شده برای نام پردازنده‌های اینتل آشنایی ندارند. اما تمام این اعداد و حروف به دلایل مشخصی در نام این پردازندها قرار می‌گیرند و در این ویدیو به معنای آن‌ها می‌پردازیم.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

به عنوان مثال پردازنده‌ی Intel Core i9-9900K را در نظر بگیرید. بعد از اینتل که نام شرکت سازنده است، با برندهایی مانند Core، Celeron، Pentium و دیگر موارد این‌چنینی روبرو می‌شویم. پردازنده‌های اینتل تحت عنوان برند مشخصی عرضه می‌شوند که هرکدام از این خانواده‌ها هم ویژگی‌های مشخصی دارند.

بعد از برند Core، شاهد حرف و عددی هستیم که عملکرد کلی پردازنده را تا حد زیادی مشخص می‌کند. به عنوان مثال پردازنده‌های i3 مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌قیمت هستند و طبیعتا عملکرد ضعیف‌تری دارند. بعد از آن با عدد چهار رقمی روبرو می‌شویم که عدد اول نشان‌دهنده‌ی نسل پردازنده است. اینتل هر ساله از نسل جدید پردازنده‌های خود رونمایی می‌کند که نسبت به نسل قبلی توان بیشتری به ارمغان می‌آورند.

سه رقم بعدی هم برای مقایسه بین پردازنده‌های هم‌رده معمولا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در رابطه با حرف آخر هم باید بگوییم که حرف K به پشتیبانی پردازنده‌ی موردنظر از قابلیت اورکلاک اشاره دارد. حرف U مربوط به کم‌مصرف بودن است. همچنین حرف F هم نشان می‌دهد پردازنده‌ی موردنظر فاقد گرافیک یکپارچه است. البته حروف دیگری هم مورد استفاده قرار می‌گیرند و در این زمینه شاهد چندین حرف مختلف هستیم که هرکدام نشان‌دهنده‌ی بخشی از قابلیت‌های پردازنده هستند.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar امیر

    عالی

  2. Avatar مهدی

    رو صدات یه خورده کار کن …..

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه