تست مقاومت گلکسی S23 اولترا در مقابل آیفون ۱۴ پرو مکس را ببینید

۲۰ اسفند ۱۴۰۱

گلکسی S23 اولترا توانست در تست مقاومت در برابر آیفون ۱۴ پرو مکس عملکرد به مراتب بهتری از خود به نمایش بگذارد.

اگر مشخصات روی کاغذ را ملاک قرار دهیم، گلکسی S23 اولترا قدرتمندترین گوشی است که سامسونگ تاکنون تولید کرده چرا که از فریم آلومینیومی باکیفیت و پوشش شیشه‌ای گوریلا گلس ویکتوس ۲ بهره می‌برد. آیفون ۱۴ پرو مکس هم مقاوم‌ترین گوشی اپل تا به امروز است اما در تست مقاومتی که یکی از موثق‌ترین منابع یعنی PhoneBuff منتشر کرده، نماینده‌ی اپل نتوانست در برابر کهکشانی سامسونگ عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد.

در تست مقاومت گلکسی S23 اولترا و آیفون ۱۴ پرو مکس، این دو گوشی در چهار مرحله به زمین برخورد کردند. شما می‌توانید ویدیوی مربوط به این تست را در بالا مشاهده کنید اما اگر به هر دلیلی امکان انجام این کار وجود ندارد می‌توانید در ادامه از نتیجه مطلع شوید. در مرحله‌ی نخست، هر دو گوشی به صورت تخت، از پشت به زمین برخورد کردند. در این حالت پنل پشتی آیفون کاملا خرد و حتی یک فرورفتگی هم در لنز دوربین آن به وجود آمد. پنل پشتی گلکسی S23 اولترا هم در قسمت گوشه‌ها کمی ترک برداشت.

در مرحله‌ی دوم، هر دو گوشی از گوشه به زمین برخورد کردند. معمولا در این نوع سقوط‌ها گوشی‌ها ضعف زیادی دارند چرا که این قسمت‌ها با فشار بیشتری به زمین برخورد می‌کنند و تمام ضربه‌ی ناشی از برخورد را به گوشی وارد می‌کنند. گلکسی S23 اولترا در تست مقاومتی که قبلا انجام شده بود هم در این بخش ناامیدکننده ظاهر شد و مطابق انتظار، در برابر آیفون هم نتوانست خیلی خوب عمل کند. آیفون به دلیل بهره‌مندی از فریم‌های فولادی توانست از این مرحله با اندکی خط و خش ساده عبور کند در حالی که رقیبش آسیب‌های جدی‌تری را متحمل شد.

گلکسی S23 اولترا مقاومت آیفون 14

در مرحله‌ی سوم، هر دو گوشی با پنل جلو به زمین برخورد کردند که به آسیب مشابهی به هر دو وارد شد. هرچند هیچ یک از قابلیت‌های گوشی نظیر فیس‌آیدی و حسگر اثر انگشت اولتراسونیک در آیفون و گلکسی با مشکل مواجه نشد. در مرحله‌ی چهارم باز هم دو گوشی با پنل جلو به زمین برخورد کردند که در این مرحله آیفون به شدت آسیب دید و حتی بخشی از گلس محافظ صفحه‌ی آن هم از بین رفت. دوربین آن هم در جلو و عقب با مشکل مواجه شد تا بدین ترتیب گلکسی S23 اولترا با امتیاز ۳۸، آیفون را با امتیاز ۳۶ از میان بردارد.

منبع: SamMobile

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه