ملال اپیدمی با طاعون آلبر کامو (خوشحال با کتاب – قسمت پنجم)

۸ فروردین ۱۴۰۰

قسمت پنجم ویژه‌ برنامه‌ی منصور ضابطیان مربوط به کمپین خوشحال با کتاب فیدیبو ویژه‌ی نوروز ۱۴۰۰ که در آن کتاب‌ها با هفتاد درصد تخفیف عرضه می‌شوند، به ماجرای اپیدمی می‌پردازد. اپیدمی‌هایی که گاهی در رمان‌ها می‌خوانیم و بعدتر اتفاقاتی سرمان می‌‌آید که ما را یاد آن رمان‌ها می‌اندازد. رمان «طاعون» نوشته‌ی آلبر کامو نویسنده‌ی فرانسوی که ۷۵ سال قبل نوشته شده اما وقایع آن شباهت‌های زیادی به اتفاقاتی دارد که سال گذشته بر اثر کرونا به ما گذشت.

مردم شهر فرانسوی‌نشینی در الجزایر با لاشه‌ی موش‌ها در سرتاسر شهر مواجه می‌شوند و بعدتر متوجه می‌شوند که به واسطه‌ی این موش‌ها بیماری طاعون به شهر آمده. تنها کاری که می‌شود کرد قرنطینه‌ی شهر است. لغتی که ما از سال گذشته حسابی با آن آشنا شده‌ایم. قهرمان اصلی کتاب پزشکی فداکار است و روبه‌روی او هم کشیشی قرار دارد که گمان می‌کند این کفاره‌ی گناهان مردم است.

کتاب «طاعون» در نهایت اثر انسان‌دوستانه‌ای است که می‌تواند به شما اطمینان بدهد بالاخره این روزها می‌گذرد.

آلبر کامو در سن ۴۲ سالگی برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات شد. کمیته‌ی نوبل اعلام کرد که این جایزه به دلیل پرداختن او به مشکلات وجدان بشری در کتاب‌هایش است. آلبر کامو در خانواده‌ای فقیر در الجزایر متولد شد اما در پاریس تحصیل کرد. کامو عاشق فوتبال و ادبیات بود.

از دیگر کتاب‌های کامو می‌شود به «بیگانه» و «عصیان‌گر» اشاره کرد.

خرید کتاب طاعون از فیدیبو

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه