چگونه بدون گیمبال و پایه صحنه‌های نرم و سینمایی فیلم‌برداری کنیم؟

۱۳ آذر ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۵ ۱۴ آذر ۱۴۰۰

برای آن‌هایی که تولید محتوای ویدیویی می‌کنند، گیمبال به یک وسیله‌ی ضروری تبدیل شده. اما آیا می‌توان بدون استفاده از گیمبال هم تصاویر حرکتی نرم و روان داشت؟ بله، به شرط آنکه بدانید از چه تکنیک‌هایی باید استفاده کنید.

همیشه لزومی ندارد که برای فیلمبرداری از لوازم حرکتی استفاده کنید. اولا این لوازم معمولا خیلی گران‌قیمت هستند، نکته‌ی دوم اینکه همیشه امکان حمل و نقل آن‌ها به خاطر سنگینی یا بزرگی و… وجود ندارد. بنابراین باید به دنبال روش‌هایی باشید که بدون لوازم حرکتی، کم‌لرزش‌ترین تصاویر ممکن را بگیرید.

یکی از روش‌های کاهش لرزش دوربین این است که دوربین را دو دستی بگیرید، و آرنج‌هایتان را به قفسه سینه‌تان نزدیک‌تر کنید. فقط کافیست یک بار این روش را امتحان کنید که ببینید چه تأثیر بزرگی بر خروجی‌هایتان می‌گذارد.

یک روش خیلی جالب دیگر، استفاده از بند دوربین است. اگر دوربین را با بند دور گردن‌تان بیندازید، ولی دوربین را تا جایی که می‌شود به جلو بکشید طوری که بند کاملا سفت شود، تا حد زیادی می‌توانید جلوی لرزش‌های دوربین را بگیرید. فوق‌العاده است، مگر نه؟

اگر می‌خواهید به غیر از این دو روش، با روش‌های دیگر جلوگیری از لرزش دوربین آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم تماشای این ویدیو را از دست ندهید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar حمیدرضا

    من یه روشی اتفاقی برخوردم که که تا حد زیادی لرزش رو (فقط) موقع فیلم برداری میگیره. از زیر دوربین به یک منوپاد وصل شه و هرچی طول منوپاد (که جهت کنترل زاویه دوربین استفاده میشه) بیشتر باشه لرزش بیشتری و حرکت نرم تری داره. همینطور بند دوربین. بجای خود دوربین بند دوربین از وسط گرفته میشه و هرچی طولش بیشتر باشه لرزش بیشتری رو میگیره. منتها زاویه و ارتفاع محدود میشه. یکم پیچیدس کاش میشد با عکس نشون بدم. این روش برای ارتفاع های کم خیلی جوابه. مخصوصا هرچی ارتفاع کمتر باشه مثلا از نگاه یک حیوون خانگی.