ایموجی‌ها چگونه ساخته می‌شوند؟

۳ مرداد ۱۴۰۱

در عصر گوشی‌های هوشمند، ایموجی‌ها به یکی از اصلی‌ترین ابزارها برای برقراری ارتباط تبدیل شده‌اند. در حال حاضر هزاران ایموجی مختلف وجود دارد ولی احتمالا از نحوه‌ی درست شدن این شکلک‌های بامزه خبر ندارید. در این ویدیو قصد داریم به چگونگی ساخت ایموجی‌ها بپردازیم.

حدود ۳۵ سال قبل، دو نفر از مهندسان اپل و زیراکس به این نتیجه رسیدند که برای استفاده از کاراکتر حین تایپ کردن، باید یک قاعده و قانون مشخصی وضع شود. در نتیجه تمام کامیپوترها فارغ از مدل و برند بتوانند کاراکترهای یکسانی را مشاهده کنند. در نهایت سازمان UNICODE راه‌اندازی شد که به زبان ساده، کاراکترهای نوشتاری را برای تمام کاربران یکپارچه می‌کند.

کمی بعد شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت به این سازمان ملحق شدند و به همین خاطر استاندارد یونیکد جهانی شد. در سال ۲۰۰۹ هم ایموجی‌ها راهی استاندارد یونیکد شدند. به همین خاطر کاربران فارغ از سیستم و زبان و امکاناتی که دارند، ایموجی‌ها را به شکل‌های یکسان مشاهده می‌کنند. اگرچه طراحی ایموجی‌ها مثلا در اندروید و iOS با هم فرق دارند، ولی این تفاوت فقط در جزییات طراحی آن‌ها است و در کلیت قضیه یکسان هستند.

کنسرسیوم یونیکد هر سال این استاندارد را به‌روز‌رسانی می‌کند و به همین خاطر هر ساله شاهد معرفی ایموجی‌های جدیدی هستیم. هر شخصی در هر جای جهان می‌تواند برای ایجاد ایموجی جدید، پیشنهاد خود را به این کنسرسیوم ارائه دهد. البته این درخواست باید کاملا دقیق باشد تا المان‌های طراحی، مفهوم، نیاز کاربران به ایموجی موردنظر روشن باشد. در این زمینه محدودیت‌های مختلفی هم وجود دارد و مثلا نمی‌توانید از لوگوی برندها به عنوان ایموجی استفاده کنید. در نهایت یک کمیته درون این کنسرسیوم، پیشنهادهای دریافتی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

اعضای این کمیته معمولا نمایندگان شرکت‌های بزرگ در زمینه‌ی فناوری هستند و البته تعدادی طراح و گرافیست هم در این کمیته فعالیت دارند. اگر مفهوم ایموجی مورد تایید قرار گرفت، سپس نوبت به رویکرد طراحی می‌رسد. طی سال‌های اخیر به دلیل فشار وارد شده از طرف کاربران و شرکت‌ها، تعداد ایموجی‌های خاص به طور قابل توجهی افزایش یافته است. مثلا قبلا فقط شاهد ایموجی پزشک و پلیس مرد بودیم ولی حالا می‌توانید از ایموجی پزشک و پلیس زن هم استفاده کنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

در یوتیوب

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه