ناسا چگونه با کمک اسپیس‌ایکس به ماه بازمی‌گردد؟ (زیرنویس فارسی)

ناسا قصد دارد در برنامه‌ی آرتمیس نه تنها پس از چندین دهه دوباره به ماه بازگردد بلکه این بار با همکاری اسپیس‌ایکس یک حضور پایدار انسانی را روی تنها قمر زمین شکل خواهد داد.

تلاش انسان برای فراتر رفتن از مرزهای زمین توقف ندارد و ناسا در این زمینه پیشگام است. حالا با برنامه‌ی آرتمیس قصد دارد به تنها قمر زمین بازگردد و از آن به عنوان بستری آزمایشی برای فرا گرفتن مقدمات سفر به اعماق فضا و در نهایت رفتن به مریخ استفاده کند.

در این راه، ناسا از آژانس‌های فضایی و شرکت‌های زیادی کمک می‌گیرد که به پیمان آرتمیس منجر شده است. «اسپیس‌ایکس» (SpaceX) ایلان ماسک، از جمله شرکت‌هایی است که در این راه به آژانس فضایی آمریکا کمک خواهد کرد و با توجه به قرارداد با ناسا، نقش پررنگی برای تأمین فرودگر ماه خواهد داشت.

تلسکوپ 8 اینچی نیوتنی با مقر EQ5

علاوه بر بلندپروازی‌هایی که «ایلان ماسک» (Elon Musk) برای سفر به مریخ در سر دارد و به توسعه‌ی موشک‌های قدرتمند مانند استارشیپ می‌پردازد، حالا شرکت او مسئولیت تهیه‌ی نسخه‌های ویژه‌ای برای سفر و فرود روی ماه هم هست.

هرچند استارشیپ هنوز پرواز مداری موفقی نداشته است اما پیش از اجرای مأموریت انسانی، باید یک آزمایش موفق بدون سرنشین را اجرا کند. این ویدیو از The Tesla Space به نقش اسپیس‌ایکس برای تأمین موشک استارشیپ ماه‌نشین و حضور دوباره‌ی انسان روی قمر زمین می‌پردازد.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما