پیدایش زمین؛ داستان سنگی که جان گرفت (قسمت سوم)

۲۵ آبان ۱۴۰۰

تا حالا شده به پیدایش کره زمین فکر کنید؟ اینکه سیاره‌ی آبی ما چطور شکل گرفت، در گذشته به چه صورت بود و چه تحولاتی در آن اتفاق افتاد که به صورت فعلی درآمد؟ ما در این ویدیو تلاش می‌کنیم که پیدایش کره زمین ‌را برایتان توضیح دهیم.

برای یافتن پاسخ باید میلیون‌ها سال به عقب برگردیم. باید شاهد قدم گذاشتن اولین انسان‌ها روی زمین باشیم، برخورد قاره‌ها را ببینیم، با دایناسورهای قاتل روبه‌رو شویم، به اعماق اقیانوس‌های پر از گونه‌های عجیب حیات برویم، سرمای شدید عصرهای یخبندان را احساس کنیم و تجربه‌ای دست اول از بارش‌های عظیم شهابی داشته باشیم.

باید به گذشته برگردیم تا بتوانیم به داستان تولد زمین برسیم. بعد از این کار است که می‌توانیم داستان شگفت‌انگیز سیاره‌امان را دریابیم، و بفهمیم که چرا همه ما در این کره خاکی زندگی می‌کنیم.

در قسمت اول و قسمت دوم بخشی از ماجرا را برایتان تعریف کردیم. اما حالا در قسمت سوم وقت آن رسیده که ماجرا را به سرانجام برسانیم. بنابراین از شما دعوت می‌کنیم که تا انتها به تماشای این ویدیو بنشینید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۱ دیدگاه
 1. Avatar saeid

  دوستانی ک مخلافت مکنن.ببینین الان شاپانزه ۹۸ درصد با ما ادما شباهت داره حتی DNA.یعنی میمونه ۲ دورصد اختلاف.و اینطوریه ک ما از نسل این گروه نیستیم.ما از ی نمونه دگه بودیم ک ب اینجا رسیدیم و اون شاپنزه ک ۹۸ درصد شباهت داره ی جورایی از ما جدا شدن حالا هر اتفاقی ک افتاده بوده اینو نمیدونم.مثلا ظاهر و چهره‌ی ادمای یک میلیو سالو سرچ کنین متوجه میشین.الان علم ما اینقدرا پیشرفت کرده ک از روی اسکلت صورتو جمجمه تصویرو باز سازی کنه.یا اون ادمی ک توی یخ بود پیدا شده بود ببینین چقد شباهت داشته.و در ایده‌ها همین مایی ک اینجوری میگیمنژادمون یواش یواش تغیر میکنه.حالا یا در اثر تغذیمون یا الودگی اینجور چیزا پیش میاد.و قطعا تکامل پید میکنیم اگه قبلش ب گوه نریم. روز خووووش.

  1. Avatar Rasa

   آخه چرا وقتی علم نداری میای اراجیف میگی؟!
   اولا که تشابه DNA ما با شامپانزه ۸۰ درصد است و این ۹۸ درصد رو معلوم تشابه رو نمی دونم از کجا رو آوردی.

   دوما تشابه dna دلیلی برای هم خانواده بودن نمی شود. اگر این طور بود تشابه dna انسان با درخت کاج ۸۵ درصده پس یعنی این دو از یک خانواده اند؟!!

   لطفاً قبل از این بیای این جا و چرت و چرت ببافی برو کمی تحقیق کن.

 2. Avatar محمد

  نمی دونم چرا بعضیا دوست دارن دَدَ باباشون از میمونها باشه واقعا جای تأسف داره چون خدا مستقیما گفته انسان از خاک آفریده شده حالا خاکش به کنار ولی از روح خودشون بهمون داده و این خیلی جای تأمل داره تا به نظریه تعامل

 3. Avatar ناشناس

  البته این ویدیو مطالبی رو بیان میکنه که تا کنون در مجلات علمی بیان شده باشند.
  خیلی از مطالب درست هستند و تا کنون شواهد زیادی برای اثبات این اتفاقات کشف شده ، اما نکته مهم ایجاست که در مورد تکامل شواهد موثق در درسرس نیست و نمی توان با شواهد در دسترس و با استفاده از نظریه تکامل به وجود آمدن یک سری از جانداران مثل باکتری های خواص ، وجود DNA های پیچیده در یک سری گیاهان و البته انسان را توضیح داد.
  شواهدی که این پدیده ها را اثبات می کنند به (حلقه گم شده داروین) معروف اند. این ها در یول زمان از بین رفتن با شاید هرگز وجود نداشتند!.
  اما چرا هنوز از نظریه تکامل استفاده میشه؟ علتش اینه که در حال حاضر نظر بهتر برای این ارائه نشده.

  مهم هم نیست که چه اتفاقی افتاده در حال حاضر اتفاقات مهمتری در دنیا می افته که باید بهشون توجه کرد. اتفاقات وحشت ناکی مثل آلودگی آب ها ، گرم شدن زمین ، کمبود غذا و… . و انسان ها باید به جای نگاه کردن به گذشته به آینده نگاه کنند.

 4. Avatar ابوالفضل

  چرت و پرته درسته میمون یکم به انسان شباهت داره ولی کی گفته انسان تکامل یافته میمونه
  یا اگه اینجوری باشه دیگه نباید میمون اینجا وجود داشته باشه
  فکرشو کن در حالی که در گذشته میمون داره تبدیل به انسان میشه یه نفر دوباره میمون خام به دنیا بیاره که الان هم میمون داریم هم انسان

  1. Avatar مانی

   مطمعنی این میمون هایی که الان وجود دارند هنون نوعی‌اند که ما ازش تکامل یافتیم؟
   شاید یه نوع میمون اولیه تر وجود داشته که ما از اون به تکامل رسیدیم و الان وجود نداره.
   این میمون هایی که الان هستند هم حاصل تکامل یه گونه دیگه‌اند.

 5. Avatar مصطفی

  بقول خودش چهارده هزار سال قبل یخبندان بوده و موجودی زنده نمونده چطور پس تو این چهارده هزار سال میشه تکامل پیدا کنند .ی ذره فکر کنید تو اونجا بودی که ماهی رفت تو خشکسالی بعد تکامل شد

 6. Avatar ناشناس

  عالی بود

 7. Avatar سید مهدی

  سلام
  مثال نقض : ما الان هم آدم داریم هم میمون ولی چیزی بینشون رو نداریم . پس انسان.چطور می‌تونه حاصل تکامل میمون باشه؟

  1. Avatar پرسشگر

   انسان خردمند حاصل تکامل گونه های قبلی، مثل انسان نالدری، نئاندرتال و قبل تر انسان ارکتوس هستش. مستقیم ربطی به میمون ها نداره. آخرین نسل از این انسان ها بر سر رقابت با انسان خردمند منقرض شدن.

 8. Avatar رضا

  عالی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه