آموزش تدوین ویدیو؛ انواع کات‌های حرفه‌ای در سینما

سکانس‌های ویدیویی وقتی پشت سر هم ردیف شوند، هیچ زیبایی خاصی ندارند. این هنر تدوین و کات زدن است که می‌تواند جابجایی میان سکانس‌ها را به یک تجربه‌ بصری دلپذیر و هیجان‌انگیز تبدیل کند. با توجه به این موضوع، تصمیم گرفتیم در این ویدیو به آموزش کات زدن حرفه‌ای در تدوین ویدیو بپردازیم.

کات‌ها انواع مختلفی دارند. بنابراین اگر در تدوین آماتور هستید، لازم است در ابتدا انواع آ‌ن‌ها را بشناسید و سپس نحوه‌ و زمان استفاده از هر کدام را در ویدیوهایتان یاد بگیرید. اولین نوع کات و ساده‌ترین آن‌ها، کات استاندارد یا Hard Cut است. وقتی آخرین فریم ویدیوی اول به اولین فریم ویدیوی دوم وصل می‌شود، کات استاندارد به وجود می‌آید. این نوع کات احساس خاصی را در بیننده به وجود نمی‌آورد.

اما در درجه‌ی بعدی، کات پرشی یا Jump Cut را داریم که برای نشان دادن گذر زمان و انتقال هیجان به بیننده استفاده می‌شود. این نوع کات را معمولا برای سریع‌تر کردن ریتم فیلم‌ها به کار می‌گیرند که بسیار تأثیرگذار ظاهر می‌شود.

به غیر از این دو نوع کاتی که گفتیم، کات‌های دیگری مثل کات در حرکت، کات مقطع، L Cut، J Cut و… هم در بحث تدوین ویدیو وجود دارند که در این ویدیو با همه‌ی آن‌ها آشنا خواهید شد. پس تماشای ویدیو را از دست ندهید و حتما نظرتان را در مورد آن با ما در میان بگذارید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما