آموزش فیلم‌برداری حرفه‌ای با موبایل (قسمت ۲: مقدمات ضبط ویدیو با گوشی)

در قسمت اول آموزش فیلم‌برداری حرفه‌ای با موبایل به معایب و مزایای دوربین گوشی‌ها پرداختیم و حالا نوبت آن رسیده که در قسمت دوم، به سراغ مقدمات فیلم‌برداری برویم. در این ویدیو از یک آیفون ۱۲ پرو مکس استفاده کرده‌ایم تا با قابلیت‌های فیلم‌برداری آن آشنا شویم.

یک موضوع مهم در رابطه با فیلم‌برداری با گوشی این است که از اپلیکیشن دوربین پیش‌فرض آن استفاده کنید. به این خاطر که اپلیکیشن‌های پیش‌فرض برای گرفتن بهترین تصاویر بهینه‌سازی شده‌اند و بیشترین کیفیت را برایتان فراهم می‌کنند. در این ویدیو هم به این موضوع به عنوان یک اصل اساسی اشاره شده است.

آیفون ۱۲ پرو مکس سه لنز دارد که در هنگام فیلم‌برداری، با تغییر زوم می‌توانید میان هر سه جابجا شوید. نکته مهم اینجاست که بدانید از هر کدام باید در چه موقعیتی استفاده کنید و چه مقدار زوم کنید که کیفیت تصویر از دست نرود.

یکی از ویژگی‌های خوب اپلیکیشن عکاسی iOS، امکان قفل کردن فوکوس روی سوژه‌هاست که در این ویدیو به آن پرداخته شده. آیفون این امکان را به شما می‌دهد که روی یک سوژه فوکوس را قفل کنید و در همان هنگام اکسپوژر را هم تغییر بدهید. ضمنا امکان اسکرین‌شات گرفتن در حین فیلم‌برداری هم برایتان وجود دارد که در این ویدیو همین کار را هم به شما آموزش می‌دهیم.

این ویدیو مقدمات فیلم‌برداری حرفه‌ای با موبایل را توضیح می‌دهد. از ویدیوهای بعدی به مباحث فنی‌تری مثل تفاوت رزولوشن‌های فیلمبرداری و مسائل دیگر خواهیم پرداخت.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما