آیا فناوری حذف نویز واقعا کاربردی است؟

۱۲ آبان ۱۴۰۱

در حال حاضر تقریبا تمام هدفون‌های باکیفیت و پرچم‌دار از فناوری حذف نویز بهره می‌برند. در سال ۱۹۷۸ این فناوری راهی هدفون‌ها شد و قبل از آن در کابین هواپیماها مورد استفاده قرار می‌گرفت. این فناوری به زبان ساده صدای محیط را حذف می‌کند تا حین استفاده از هدفون، موسیقی و در کل صدای دریافتی را بهتر بشنوید. اما آیا واقعا این تکنولوژی کاربردی محسوب می‌شود یا اینکه صرفا یک ترفند برای افزایش فروش هدفون‌ها به حساب می‌آید؟

واقعیت این است که این فناوری هنوز به بلوغ نرسیده است. به طور کلی اگر از بین بهترین و گران‌ترین هدفون‌های موجود در بازار دست به انتخاب بزنید، این هدفون می‌تواند حدود ۷۰-۸۰ درصد از صدای محیط را حذف کند. اما این عدد هیچوقت به ۱۰۰ درصد نمی‌رسد. مثلا حین پیاده‌روی در خیابان، برخی صداها به گوش شما راه پیدا می‌کنند. این یعنی از چنین هدفون‌هایی نباید انتظار ارائه‌ی سکوت مطلق را داشته باشید.

اما در هر صورت فناوری حذف نویز کاربردی است. اگر در کنار فعال‌سازی این مشخصه، موسیقی هم در حال پخش باشد، در این صورت هدفون‌های باکیفیت صدای محیط را به گوش شما نمی‌رسانند. اما در هر صورت این فناوری همچنان جای پیشرفت زیادی دارد و باید ببینیم در سال‌های آینده تا چه حد پیشرفت می‌کند.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar حسین

    نظر واقعی و درستی بود
    من تصوری که از دهفون نویز کنسلینگ داشتم یه چیز دیگه بود
    اما وقتی تست کردم نمره ۶ از ۱۰ میدم بهش

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه