ببینید: تاریخچه‌ی حضور کوبی برایانت در بازی‌های ویدیویی

امیرحسین میرزایی ۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۰ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸

کوبی برایانت، بازیکن بزرگ تیم لس‌آنجلس لیکرز، ساعاتی پیش طی تصادفی در گذشت. این بازیکن بزرگ تاریخ ان‌بی‌ای، با هلیکوپتر به همراه دختر ۱۳ ساله‌ی خود به سمت ورزشگاه «مامبا» در حال حرکت بود که هلیکوپتر به کوهی برخورد کرد و منفجر شد. در کنار برایانت و دختر او، هشت مسافر دیگر این هلیکوپتر هم که تعدادی بازیکن بسکتبال و یک مربی را در خود جای داده بود، جان خود را از دست دادند.

برایانت ۲۰ سال فعالیت خود را در لس‌آنجلس لیکرز گذراند و به همراه این تیم، موفق به دریافت پنج قهرمانی ان‌بی‌ای شده بود. برایانت تنها ۴۱ سال داشت.

برایانت که مستقیما از دبیرستان به بزرگترین لیگ بسکتبال دنیا یعنی ان‌بی‌ای ورود کرده بود، از همان ابتدای کار در بزرگترین بازی‌های ویدیویی بسکتبال حضور داشت. برایانت در سن ۱۷ سالگی و در سال ۱۹۹۶ به لیگ ان‌بی‌ای وارد شد و از همان سال، به بازی‌های ویدیویی هم راه پیدا کرد. اولین حضور او در بازی ان‌بی‌ای الکترونیک آرتز در سال ۱۹۹۶ بود. با این حال، تنها طی دو سال طول کشید تا برایانت نه‌تنها به عکس روی جلد بازی‌های ویدیویی تبدیل شود، بلکه حتی بازی ویدیویی خود را داشته باشد. بازی Kobe Bryant in NBA Courtside در سال ۱۹۹۶ در اسم و برای نینتندو ۶۴ عرضه شد.

برایانت بارها به عنوان عکس روی جلد و ستاره‌ی بازی‌های بسکتبال مختلف انتخاب شد؛ از NBA Courtside سال ۲۰۰۲ گرفته تا بازی ان‌بی‌ای سونی در سال ۲۰۰۶ و سری بازی‌های NBA 2K که به دفعات او را به عنوان ستاره‌ی بازی خود انتخاب کردند.

چند ساعتی از مرگ کوبی برایانت گذشته است و اگر همین حالا NBA 2K20 را باز کنید، با صفحه‌ی زیر روبرو می‌شوید:

کوبی برایانت در منو NBA 2K20

ویدیویی که در بالا قرار داده‌ایم، کوبی برایانت را در تمام بازی‌های ویدیویی که حضور داشته است، به تصویر می‌کشد.

ویدیو از: کانال The Video Game Evolution در یوتیوب

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما