معرفی فیلم لگو؛ آدم‌های معمولی هم قهرمان می‌شوند (فیلم‌های نوروزی قسمت ۱۳)

کمدی انیمیشن کامپیوتری «فیلم لگو» توسط فیل لورد و کریستوفر میلر نوشته و کارگردانی شده است و همان‌طور که از اسمش لابد متوجه شده‌اید منبع الهام خط تولید اسباب‌بازی‌های لگو بوده‌اند. کاراکترهای انیمیشن همه شکل همان لگوهایی هستند که دیده‌ایم و با آن‌ها ساخته شده‌اند.

قصه از اینجا شروع می‌شود که در شهر لگوها جادوگری تلاش می‌کند که یک ابراسلحه را از نیروهای شیطانی دور نگهدارد و از آن محافظت کند. هشت سال و نیم بعد امت یک کارگر لگوست که خانه می‌سازد. او یک آدم کاملا معمولی است. روزی سر کار امت در یک سوراخ سقوط می‌کند و در آن‌جا قطعه‌ای را پیدا کرده و لمس می‌کند که برایش روشن می‌کند نیروی شیطانی می‌خواهد جهان لگوها را با اسلحه فریز کند. دختری امت را نجات می‌دهد که جزو ابرکارگرهاست یعنی کسانی که می‌توانند بدون هیچ چیزی هر چیزی که دلشان می‌خواهد بسازند. او فکر می‌کند که امت نیروهای ویژه‌ای دارد که می‌تواند به آن‌ها کمک کند جلوی نیروی شیطانی را بگیرند.

کل درونمایه قصه از این قرار است که می‌توانید یک آدم معمولی باشید اما اگر هدفی برای خودتان تعیین کنید و اگر بلندپروازی داشته باشید جهان رام شما می‌شود و حتی قادر خواهید بود که جامعه‌تان را نجات بدهید. «فیلم لگو» ثابت می‌کند که هر کسی قهرمان قصه‌ی خودش است به شرط اینکه به خودش باور داشته باشد.

فیلم به شدت مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و به همین دلیل وقتی حتی جزو نامزدهای اسکار انیمیشن هم نشد خیلی‌ها آن را سوتی بزرگ اسکار آن سال ارزیابی کردند. منتقدان معتقد بودند که این انیمیشنی زیباست با صداپیشه‌هایی که جذابیت فوق‌العاده‌ای به کار بخشیده‌اند و به همان اندازه که شما را به خنده می‌اندازد می‌تواند به اندیشیدن هم وادار کند. فیلم سرگرم‌کننده‌ای که برای همه‌ی سنین جذاب است. در دورانی که انیمیشن‌ها افول کرده بودند «فیلم لگو» نشان داد که یک انیمیشن سرحال و سرپا چطور باید ساخته شود.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما