کارت NFC چیست و چه کاربردهایی دارد؟

بسیاری از کاربران هنوز چندان با تکنولوژی NFC آشنایی ندارند. در این ویدیو به طور مشخص قصد داریم به کارت NFC بپردازیم و کاربردهای این نوع کارت‌ها را مطرح کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

تگ NFC مدل 216

به زبان بسیار ساده، می‌توانیم NFC را یک فناوری مشابه و البته بسیار ساده‌تر نسبت به بلوتوث در نظر بگیریم که فقط می‌توانیم داده‌های با حجم پایین را در فاصله‌های نزدیک منتقل کند. از فناوری NFC در حوزه‌های متنوعی می‌توانیم استفاده کنیم. از کارت مترو گرفته تا کارت دانشجویی و دیگر موارد این‌چنینی می‌توان از فناوری NFC استفاده کرد. در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان، فروشگاه‌ها برای پرداخت پول از فناوری NFC استفاده می‌کنند و کاربران صرفا با گوشی خود می‌توانند مبلغ موردنظر را پرداخت کنند.

در این میان با خرید یک کارت NFC، می‌توانید از آن به‌عنوان کارت ویزیت هم استفاده کنید. این یعنی مثلا می‌توانید اطلاعات مربوط به تماس، آدرس اکانت شبکه‌های اجتماعی و حتی موقعیت مکانی کسب‌و‌کار خود را روی کارت NFC قرار دهید. با انتقال این اطلاعات به کارت موردنظر، یک مشتری که از گوشی مبتنی بر فناوری NFC استفاده می‌کند، کافی است گوشی خود را روی این کارت قرار دهد تا اطلاعات قرار گرفته در کارت، به گوشی منتقل شود.

برای انتقال اطلاعات به کارت NFC هم اپ‌های متنوعی وجود دارد و مثلا می‌توانیم به اپ اندرویدی NFC Tools اشاره کنیم. همانطور که در ویدیو می‌توانید ببینید، این اپ رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد و اگر می‌خواهید اطلاعات موردنظر را روی کارت قرار دهید، با این اپ به راحتی می‌توانید چنین کاری انجام دهید. خوشبختانه انواع کارت NFC در بازار ایران به فروش می‌رسد و در دیجی‌کالا هم می‌توانید چنین کارت‌هایی را خریداری کنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

 برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما