اولین تریلر فیلم ترسناک «نوسفراتو» منتشر شد؛ بازگشت خون‌آشام مشهور

اولین تریلر فیلم «نوسفراتو» (Nosferatu) به نویسندگی و کارگردانی رابرت اگرز منتشر شد. جدیدترین اثر اگرز در واقع بازسازی فیلم صامت «نوسفراتو» محصول ۱۹۲۲ است که خود اقتباسی آزاد از رمان «دراکولا» بود. این فیلم داستان مشابهی با نسخه‌ی صامت را دنبال می‌کند که شامل یک زن جوان رنج‌دیده و خون‌آشام ترسناکی است که عاشق او شده. فیلم «نوسفراتو» بازیگران درخشانی از جمله بیل اسکاشگورد، نیکلاس هولت، لیلی رز دپ، اما کورین، آرون تیلور جانسون، ویلم دفو، سایمون مک‌برنی و رالف اینسون را در خود دارد.

تریلر فیلم «نوسفراتو» که سرشار از وحشت گوتیک و تعلیق است داستان الن هاتر با بازی لیلی رز دپ را دنبال می‌کند که کابوس‌های ترسناکی می‌بیند و برای رهایی از شر این عذاب به سراغ پروفسور و شکارچی خون‌آشام با بازی ویلم دفو می‌رود. در طول تریلر نشانه‌های شوم زیادی از آمدن کنت اورلوک وجود اما تصویر واضحی از او نمی‌بینیم تا اینکه در نهایت همه با حضور او وحشت‌زده می‌شوند.

تریلر «نوسفراتو» خبر از فیلمی بسیار ترسناک می‌دهد

تریلر فیلم نوسفراتو

اگرز پیش از این فیلم‌های ترسناک فولکلور «جادوگر» (The Witch) و «فانوس دریایی» (The Lighthouse) و فیلم اکشن تاریخی «مرد شمالی» (The Northman) را کارگردانی کرده بود. اگرچه برخی از آثار او تا حد زیادی ژانر را به چالش کشیده‌اند، اما هر یک از سه فیلم قبلی او به نوعی با وحشت آمیخته شده‌اند، هرچند «نوسفراتو» اولین تجربه صرف او در ژانر وحشت گوتیک است. تریلر فیلم «نوسفراتو» که نشانی از آثار قبلی‌ این کارگردان را با خود به همراه دارد، استعداد اگرز را در ایجاد تنش و وحشت اتمسفریک به نمایش می‌گذارد. او با استفاده ماهرانه از طراحی صدا، فیلمبرداری و سرعت فیلم، حس ترس و تعلیق را به خوبی ایجاد می‌کند.

همانطور که در تریلر فیلم «نوسفراتو» دیده می‌شود، سبک بصری متمایز اگرز با استفاده از نورپردازی، سایه‌ها و صحنه‌هایی که به دوره‌ی تاریخی خاصی اشاره دارند، تصاویری خشن با ترکیب‌بندی دقیق را به نمایش می‌گذارد تا زیبایی‌شناسی بصری غنی و ترسناکی خلق کند. در حالی که در فیلم‌های اگرز، به ویژه «نوسفراتو»، عناصر فراطبیعی به چشم می‌خورد، بخش زیادی از وحشت ناشی از ترس‌های روان‌شناختی و هستی‌گرایانه است که بر روی کابوس‌های تاریک الن هاتر و فروپاشی تدریجی او به سمت جنون تمرکز دارد. به همین ترتیب تریلر فیلم «نوسفراتو» موفق می‌شود بدون نمایش کامل نقش اصلی خود یعنی خون‌آشام با بازی اسکاشگورد، این حس ترس و وحشت را القا کند.

با وجود اینکه تریلر چهره اسکاشگورد را به طور کامل نشان نمی‌دهد، اما حضور وحشت‌آفرین کنت اورلوک در تمام مدت برجسته است. در صحنه‌هایی که شبیه توالی خواب به نظر می‌رسند، دست لاغر او الن را خفه می‌کند و باعث یک وحشت ناگهانی شده و به دنبال آن سایه واقعا شوم دست او بر فراز شهر دیده می‌شود. تریلر با نمایش یک سایه تاریک از خون‌آشام با بازی اسکاشگورد به پایان می‌رسد. با پنهان نگه داشتن کنت اورلوک، تریلر «نوسفراتو» به سبک واقعی اگرز حس ابهام را حفظ می‌کند که به ترس در ذهن مخاطبان دامن می‌زند و آن‌ها را در انتظار نمایش کامل فیلم نگه می‌دارد.

فیلم «نوسفراتو» ۲۵ دسامبر ۲۰۲۴ (۵ دی ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد.

منبع: screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما