آیا جهان‌های موازی واقعا وجود دارند؟ (زیرنویس فارسی)

تئوری جهان‌های موازی چند سالی هست که به غیر از دانشمندان، میان مردم معمولی هم به سوژه‌ی محبوبی تبدیل شده، خصوصا از زمانی که هالیوود با ساخت فیلم‌های علمی-تخیلی به این سوژه‌ی جذاب و هیجان‌انگیز می‌پردازد. اما سؤال اینجاست که آیا جهان‌های موازی صرفا تخیلی غیر قابل اثبات هستند، یا علم بشر می‌تواند وجود آن‌ها را اثبات کند؟

اخیرا بعضی دانشمندان با تکیه بر یک سری شواهد با قطعیت بر وجود جهان‌های موازی پافشاری می‌کنند. در این ویدیو به طور کامل می‌توانید متوجه شوید که چرا از دیدگاه دانشمندان جهان‌های موازی وجود دارند و اتفاقات‌شان بر روی همدیگر تأثیر می‌گذارد.

[زیرنویس فارسی این ویدیو توسط «امیر نیک‌رو»، نویسنده‌ی دیجی‌کالا مگ تهیه شده است]برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۳ دیدگاه
 1. رامین داودی

  میدانم خیلیها مخالف نظر بنده هستند ،من فکر میکنم آنها فیزیک را آکادمیک خوانده اند و هر چه گفتند باور کردند،درستش اینست که خلاقانه و بدور از اعتبار نظریه هم به آن فکر کنید،از نظر بنده مشکل از آنجایی شروع شد که امواج الکترو مغناطیسی،فوتون،حالت موج ذره بودن و اصلا فوتون که نیروی موج است کجای موج است گیر کردند،بله موج الکترومغناطیسی به اختصار موج مینامم،هم میتواند در حالت قوی و لیزری آن یک پروانه ملخی کم اصطحکاک را بچرخواند،در عوض موج هم هست که امکان ندارد،یعنی هم ذره که اینجا پیش ذره یا فوتون مینامم هست،هم موج،کلا بحث زیاد است و جای آن نیست،خلاصه فلسفه بافیهایی روی فیزیک کلاسیک بعلت عدم رشد کافی تکنولوژی تشخیص انجام شد ،کلا خلاصه کیهان مجموعه ای از امواج در درون چیزی است که جهان را وحدت اطلاعات و یکپارچه میکند(آزمایش مسخره و دروغهای رد اتر توسط مایکلسون و بورلی)و اوج و حضیض موج فوتونند،و اگر جدا شوند اطلاعات آنها در دریای اتر به هم وصل است،در کل کوانتوم را باید گفت نمیدانم که چه جوری نامید،

  1. شکیلا

   سلام من دوسدارم با شما راجب فیزیک کوانتوم صحبت کنم

 2. آواز

  خیلی عالی بود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما