پریسا تبریز؛ شاهزاده امنیت گوگل

۲۰ تیر ۱۴۰۱

احتمالا هنگام وب‌گردی با مرورگر گوگل کروم، بارها با اخطارهایی مبنی بر امن نبودن سایت موردنظر روبرو شده‌اید. همین اخطار‌ها نتیجه‌ی فعالیت‌های پریسا تبریز و تیم او است که طی این سال‌ها در زمینه‌ی امنیت سایبری اقدامات بسیار مهمی را انجام داده‌اند.

پریسا تبریز که به عنوان شاهزاده امنیت گوگل هم از او یاد می‌شود، یکی از مهم‌ترین مدیران ارشد این شرکت محسوب می‌شود. او در حال حاضر به عنوان مدیر گروه مهندسی امنیت اطلاعات گوگل مشغول فعالیت است. به زبان ساده، خانم تبریز و همکاران او به طور مداوم مشغول هک کردن سرویس‌های گوگل هستند تا قبل از سو‌ء‌استفاده‌ی هکرها، بتوانند جلوی حفره‌های امنیتی را بگیرند.

خانم تبریز در سال ۲۰۱۲ به فهرست مجله فوربس به عنوان ۳۰ فرد برتر زیر ۳۰ سال در صنعت تکنولوژی در کنار افرادی همچون مارک زاکربرگ راه پیدا کرد. مجله معتبر Wire در سال ۲۰۱۷ او را به عنوان یکی از ۲۰ فرد پیشگام در حوزه‌ی تکنولوژی معرفی کرد. پریسا تبریز در سال ۱۹۸۳ در حومه‌ی شهر شیکاگو به دنیا آمد. پدر او یک پزشک ایرانی مهاجر و مادرش هم یک پرستار لهستانی-آمریکایی بود.

پریسا تبریز قبل از ورود به دانشگاه هیچ تجربه‌ای در زمینه‌ی برنامه‌نویسی و علوم کامپیوتر نداشت. او در سال ۲۰۰۱ وارد دانشگاه ایلینوی شد و در رشته‌ی علوم کامپیوتر تحصیل خود را آغاز کرد. در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از مهندسان امنیت داده به استخدام گوگل درآمد.

لقب شاهزاده امنیت در جریان یک کنفرانس در توکیو به سر زبان‌ها افتاد. خانم تبریز در این کنفرانس تصمیم گرفت به جای استفاده از عنوان شغلی خود یعنی مهندس امنیت اطلاعات، از عبارت شاهزاده امنیت استفاده کند. پریسا تبریز حالا الگویی برجسته برای حضور زنان در صنعت تکنولوژی به حساب می‌آید. او می‌گوید:«من نابغه نیستم. فقط سخت کار می‌کنم و دنبال یادگیری هستم و از شکست‌ها درس می‌گیرم.»

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

در یوتیوب

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه