سفر بشر به مریخ چگونه خواهد بود؟ (زیرنویس فارسی)

۱۳ خرداد ۱۴۰۲

سفر به مریخ یکی از رؤیاهای دیرین بشر بوده و در دهه‌های اخیر در میان عموم مردم هم بسیار مورد توجه قرار گرفته است و این شاید عاملی تأثیرگذار برای تصمیم جدی آژانس‌های فضایی مانند ناسا برای حرکت در این مسیر باشد.

اما برای حرکت انسان به سوی مریخ، وجود پیش‌نیازهایی ضروری است. به همین دلیل هم ناسا برنامه‌ی آرتمیس را پایه‌گذاری کرده است تا بتوان از آن به عنوان سکویی برای دستیابی به مریخ استفاده کند.

در حقیقت برنامه‌ی آرتمیس تنها برای حضور پایدار در ماه نیست بلکه قرار است از آن به عنوان بستر و سکوی پرتابی برای رسیدن به مریخ استفاده شود. بدین ترتیب در مأموریت‌های آرتمیس ۱۰ و بالاتر شاهد تلاش‌های مستقیم برای دستیابی به مریخ خواهیم بود. مأموریت‌هایی که ناسا طی آن‌ها تجهیزات مورد نیاز برای حضور انسان روی مریخ را به این سیاره خواهد فرستاد.

اما علاوه بر تلاش‌ها برای سفر به مریخ، ناسا روی عملیات بازگشت از مریخ هم متمرکز شده است. چیزی که هم‌اکنون با مأموریت‌های بازگردانی نمونه از سیاره‌ی سرخ دنبال می‌کند و قرار است در آینده، نمونه‌های مشابه برای بازگردانی فضانوردان از مریخ استفاده شود.

آباژور رومیزی طرح مریخ مدل Z9

همه‌ی این‌ها بخشی از تلاش پیشگامانه‌ی بشر برای فراتر رفتن از مرزهای شناخته شده است تا بتواند دنیاهای جدید را کشف کند و به پرسش‌های بنیادین خود پاسخ دهد.

این ویدیو از The Space Race به توضیح مسیر شگفت‌انگیزی می‌پردازد که برای رسیدن و توسعه‌ی زیست انسانی در مریخ باید طی کنیم.

عکس کاور: طرحی گرافیکی از حضور انسان در مریخ
Credit: Nzoka John, Getty Images

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه