چی بود، چی شد: Prince of Persia

سری بازی‌های «شاهزاده‌ی پارسی» (Prince of Persia) با این که سابقه‌ای بلند و بالا دارند، چند سالی است که از سوی شرکت سازنده‌ی آن‌ها به طور کلی کنار گذاشته شده‌اند؛ طوری که آخرین قسمت این مجموعه بازی‌ها به ده سال پیش بازمی‌گردد. با این حال، این موضوع دلیل نمی‌شود تا سابقه‌ی چند دهه‌ای این مجموعه را فراموش کنیم. بازی‌های شاهزاده پارسی با ارایه‌ی قصه‌ای درگیر کننده و ماجراجویی جذاب، توانسته‌اند مخاطب و طرفداران زیادی برای خود جذب کنند.

سال ۱۹۸۹ اولین قسمت مجموعه بازی‌های شاهزاده پارسی با ارایه‌ی سیستم تازه‌ای برای انیمیشن و طراحی مراحل خوب، محبوبیت زیادی پیدا می‌کند. این محبوبیت تا عرضه‌ی سه‌گانه‌ی «شن‌های زمان» در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ است که به اوج می‌رسد؛ طوری که این سه‌گانه‌ی جدید در واقع نسل جدیدی از طرفداران شاهزاده‌ی پارسی را به وجود می‌آورد.

بازی‌های عرضه شده در مجموعه‌ی شاهزاده‌ی پارسی از این قرار هستند:

 • Prince of Persia (عرضه شده در سال ۱۹۸۹)
 • Prince of Persia: The Shadow and the Flame (عرضه شده در سال ۱۹۹۳)
 • Prince of Persia 3D (عرضه شده در سال ۱۹۹۹)
 • Prince of Persia: The Sands of Time (عرضه شده در سال ۲۰۰۳)
 • Prince of Persia: Warrior Within (عرضه شده در سال ۲۰۰۴)
 • Prince of Persia: The Two Thrones (عرضه شده در سال ۲۰۰۵)
 • Prince of Persia (عرضه شده در سال ۲۰۰۸)
 • Prince of Persia: The Forgotten Sands (عرضه شده در سال ۲۰۱۰)

قسمت محبوب شما در مجموعه‌ی شاهزاده‌ی پارسی کدام است؟

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. محسن قاسمی

  این بازی یه اشکال داره که که من دیونه خودش کرده از بس عالیه که متعارض شدم آخه عاشقشم ????????????????????????????????????❤????????????????

 2. محسن قاسمی

  بهترین بازی دنیا لطفا همه قسمت های بازی بزارین کامل باشه من الان ۲۰ سالمه الان خیلی از چیز های بازی حذف شده من بچه بودم همش بازی می کردم این قدر بازی کردم که حفظ شدم مخصوصا پرنسس پرشیا ۲ الانم بازی می کنم ولی از مغازه سیدی بازی پرنسس پرشیا گرفتم نصبش کردم ولی خیلی چیز هاش حذف شده بود به مغازه رفتم گفتم چرا بازیش کامل نیست گفت الان حذف شده بعضی چیز های لطفا مثل قبل آهنگ و حرف زدنش و…کاملش به بازار بدید تا بخرم من ایکس باکس دارم ولی پرنسس پرشیا بیشتر از همه بازی ها دوست دارم بهترین بازی دنیاست ممنون از سازندش ای کاش این بازی از یاد نره ممنونم از بازیتون

 3. xfanex

  شن های زمان
  بهترینشونه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما