سخت‌افزار داخل PS5 را تمام و کمال در این ویدیو ببینید

به زمان عرضه‌ی کنسول نسل بعد سونی نزدیک می‌شویم و این شرکت در قالب یک ویدیو، تمام و کمال کنسول پلی‌استیشن ۵ و سخت‌افزار داخلی آن را به نمایش گذاشته است.

پلی‌استیشن در وبلاگ رسمی خود نوشته است که آن‌ها طراحی ابتدایی پلی‌استیشن ۵ را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرده و پنج سال گذشته را پنج سال گذشته را مشغول طراحی ظاهر و سخت‌افزار این کنسول بوده‌اند.

سونی می‌گوید که آن‌ها معتقدند سخت‌افزار کنسول و داخل آن هم باید طراحی زیبایی داشته باشد و در نتیجه، داخل پلی‌استیشن ۵ هم بسیار تر و تمیز طراحی شده است؛ طوری که طبق گفته‌ی سونی کارآمدترین و بهینه‌ترین طراحی را برای این کنسول در نظر گرفته‌اند و هیچ اجزای اضافی در طراحی و سخت‌افزار نهایی کنسول قرار ندارد.

سه نکته‌ی اصلی به غیر از طراحی دقیق و زیبای سخت‌افزار، که فهمش نیاز به زیرنویس دارد:

  • پلی‌استیشن ۵ از هارد دیسک استفاده نمی‌کند و اس‌اس‌دی دارد. قاب روی کنسول هم بدون از دست دادن گارانتی، توسط خود کاربر قابل باز کردن است. یک اسلات برای قرار دادن یک حافظه‌ی M.2 اس‌اس‌دی اضافه روی کنسول تعبیه شده است.
  • سیستم خنک کننده‌ی پلی‌استیشن ۵ برای انتقال دمای پردازنده‌ی اصلی به هیت‌سینک، از یک فلز مایع مخصوص استفاده می‌کند که طبق گفته‌ی سونی، دو سال روی آن تست و آزمایش مختلف شده است.
  • سونی می‌گوید که این کنسول طوری طراحی شده تا ضمن ارایه‌ی قدرت بالا، بسیار ساکت باشد و صدای زیادی تولید نکند.

در کنار بالا رفتن قدرت سخت‌افزاری کنسول، که طبق گفته‌ی سونی جهش نسلی بسیار بزرگی را رقم می‌زند، هم‌چنین گفته شده که صدای کنسول به هنگام اجرای بازی‌ها بسیار آرام است. سونی در وبلاگ خود نوشته که آن‌ها منتظرند تا طرفداران کنسول را خودشان آزمایش کنند و این «صدا» (که ظاهرا وجود ندارد) را از نزدیک بشنوند.

نهایتا، سونی اضافه کرده که بسیاری از آن‌ها مجبور شده‌اند تا چند وقت گذشته را از خانه کار کنند و به با چالش‌هایی کاملا جدید و غیرقابل پیش‌بینی روبرو شده‌اند، اما مطمئن هستند که عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ در آبان امسال تجربه‌ای بسیار بزرگ را برای طرفداران رقم خواهد زد.

کنسول پلی‌استیشن ۵ در روز ۲۲ آبان در دو مدل استاندارد و تمام دیجیتال با قیمت ۵۰۰ و ۴۰۰ دلار عرضه خواهد شد.

در بالا می‌توانید ویدیوی باز کردن PS5 و سخت‌افزار داخل آن را ببینید.

اگر می‌خواهید جمله به جمله‌ی ویدیو را متوجه شوید، می‌توانید ویدیوی اصلی را با زیرنویس ده زبان مختلف در کانال یوتیوب پلی‌استیشن ببینید.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. آرش

    خیلی عالی است

  2. احسان

    واو . . .

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما