چطور در فیلم‌برداری نویز تصویر را کم کنیم و شفافیت را افزایش دهیم؟

۱۵ آذر ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۵ ۱۶ آذر ۱۴۰۰

دیدن نویز در تصویر یا تماشای ویدیویی غیرشفاف و تار، تجربه‌ی بسیار ناخوشایندی است که می‌تواند کیفیت یک پروژه‌ ویدیویی را به کل زیر سؤال ببرد. اما چطور می‌توان نویز تصویر را از بین برد و شفافیت ویدیوها را به بالاترین میزان خود رساند؟

برای گرفتن نویز تصویر، اول از همه باید بدانیم که این نویز از کجا نشأت می‌گیرد. نویز تصویر با گرم شدن سنسور دوربین به وجود می‌آید، بنابراین برای کاهش این نویز کافیست که حرارت را کنترل کنید، و این کنترل با تغییر ISO میسر می‌شود.

یکی دیگر از عوامل بالا رفتن حرارت سنسور و ایجاد نویز، نوردهی طولانی است. یعنی یا از سرعت شاترهای خیلی پایین استفاده کرده‌اید، یا اینکه شاتر را به صورت دستی کنترل می‌کنید. البته این موضوع بیشتر برای عکاسی مصداق دارد تا برای فیلم‌برداری. حتی انحراف رنگی هم می‌تواند در نویزی کردن تصاویر شما تأثیر بسزایی داشته باشد.

مهم‌ترین نکته این است که عوامل ایجادکننده‌ی نویز در تصویر را بشناسید و تا جای امکان جلوی آن‌ها را بگیرید. در این ویدیو روش‌های انجام این کار را به طور کامل به شما آموزش داده‌ایم. پس اگر می‌خواهید با بهترین روش‌های کاهش نویز تصویر برای داشتن تصاویر شفاف و آینه‌ای آشنا شوید، حتما این ویدیو را تماشا کنید و نظرتان در مورد ویدیو را به ما بگویید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Mehrdad

    ایشون خیلی خوب و دلچسب توضیح میدن… درود بر ایشون