چرا بسیاری از لپ‌تاپ‌های جدید درایو نوری ندارند؟

۲۰ تیر ۱۴۰۱

اگر دقت کرده باشید، بسیاری از لپ‌تاپ‌های جدید بدون درایو نوری یا همان سی‌دی رام و دی‌وی‌دی رام راهی بازار می‌شوند. حتی بسیاری از کیس‌های کامپیوترها هم از جای خالی برای قرارگیری درایو نوری بهره نمی‌برند. اما چرا دیگر کمتر کسی از درایو نوری استفاده می‌کند؟

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

طی سال‌های اخیر به دلیل همه‌گیری اینترنت و البته کاهش قیمت فلش مموری‌های باکیفیت و پرحجم، نیاز به استفاده از سی‌دی و دی‌وی‌دی بسیار کمتر از گذشته شده است. با توجه به افزایش سرعت اینترنت، دیگر لزومی به ذخیره‌سازی اطلاعات در دی‌وی‌دی و سی‌دی وجود ندارد و هر زمان که بخواهیم می‌توانیم از طریق اینترنت به این اطلاعات دسترسی داشته باشیم. به عنوان مثال حتی برای اطلاعات شخصی هم می‌توانید از سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری استفاده کنید که با بهره‌گیری از آن‌ها در هر زمان و مکان، به اطلاعات خود دسترسی پیدا می‌کنید.

روزی روزگاری حتی برای انتقال عکس و فیلم هم از دی‌وی‌دی و سی‌دی استفاده می‌شد اما حالا به لطف شبکه‌های اجتماعی و چندین سرویس مختلف، به‌راحتی می‌توانید چنین فایل‌هایی را با دوستان و اعضای خانواده به اشتراک بگذارید. حتی در زمینه‌ی فیلم و سریال هم در سطح جهانی سرویس‌های استریمینگ روز‌به‌روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند و در بازار ایران هم سرویس‌هایی مانند فیلیمو و نماوا طرفداران زیادی دارند. با این سرویس‌ها بدون نیاز به دانلود، می‌توانید انواع فیلم‌ها و سریال‌ها را تماشا کنید.

در ضمن باید به بحث جذابیت طراحی لپ‌تاپ‌ها هم اشاره کنیم. کاربران معمولا طرفدار لپ‌تاپ‌های دارای بدنه‌ی باریک هستند و استفاده از درایو نوری منجر به ضخامت آن‌ها می‌شود. در این شرایط اگر به هر دلیلی باید از DVD و CD استفاده کنید، باید از بین درایو‌های DVD اکسترنال برای این کار دست به انتخاب بزنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar ممد

    هوووووف
    بله ما کنکور داریم و شاید باور نکنی ۹۹درصد منابع کنحورمونم دی ویدی هست حالا ی لطفی بکن بگو چ خاکی بکنم تو سرم ک دیویدی نمایش بدم رو صفحه این بیصاحاب🗿

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه