فوت‌وفن‌های پخت برنج آبکش که حتما باید بلد باشید!

۸ شهریور ۱۴۰۱

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید مهمان دعوت کنید و استرس این را داشته باشید که برنج‌تان خراب شود؟ پخت برنج شاید از دور ساده به نظر برسد، اما زمانی که تصمیم به درست کردن آن بگیرید متوجه می‌شوید که آن‌قدرها هم آسان نبوده و نیازمند دانستن نکات زیادی است. در این ویدیو تمام نکات و فوت‌وفن‌هایی را که برای پخت برنج آبکش باید بدانید را به شما آموزش می‌دهیم.

مواد لازم

مواد مقدار
برنج
نمک دریایی
آب
روغن جامد
روغن مایع
روغن حیوانی

فوت‌وفن‌های پخت برنج آبکش

    1. برنج را از سه تا چهار ساعت قبل در آب ولرم و نمک دریایی خیس کنید. آب نمک باید کاملا غلیظ باشد و دل را بزند.
    2. پرقدرت‌ترین شعله‌ی گاز را انتخاب کنید. یک قابلمه با ابعاد متناسب با اندازه‌ی برنج خود انتخاب کنید. دوسوم آن را با آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید؛ سپس مقداری نمک داخل آب برنج بریزید. می‌توانید درب قابلمه را ببندید تا زودتر به جوش بیاید.
    3. لحظه‌ی آخر آب برنج را خالی کرده و برنج را به آب در حال جوش قابلمه اضافه کنید. حرارت را خیلی بالا ببرید تا برنج سریع به جوش بیاید. کف روی برنج را حتما بگیرید. یک مقدار روغن جامد هم به برنج در حال جوش اضافه کنید. هرچه‌قدر درشت‌تر بجوشد، برنج بیشتر قد می‌کشد.
    4. دانه‌های برنج را تست کنید. وسط آن باید خام باشد و اطراف برنج باید کاملا نرم و پخته باشد و روی آن یک‌سری خط‌های ریز ایجاد شده باشد. حالا وقت آبکش کردن برنج است. مقداری آب ولرم روی برنج بگیرید تا شوری اضافی آن گرفته شود. آبکش را هم تکان دهید تا آب بین برنج‌ها از بین برود و بعدا برنج خمیر نشود.
    5. کف قابلمه مقدار کمی آب، روغن، زعفران و نمک ریخته و سیب زمینی‌ها را بچینید. آب کف قابلمه که شروع به جوشیدن کرد برنج را بریزید. چند تا سوراخ روی برنج ایجاد کنید تا بخار سریع‌تر بالا بیاد.
دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به‌سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه