طرز تهیه رولت خامه ای؛ ساده و مناسب افراد مبتدی

مواد لازم

مواد رولت خامه ای مقدار
تخم مرغ ۴ عدد درشت
روغن ۵۰ گرم
شیر ۴۰ گرم
شکر ۸۰ گرم
عسل یک قاشق غذاخوری
آرد سفید ۸۰ گرم
وانیل نصف قاشق چای‌خوری
بیکینگ پودر یک سوم قاشق غذاخوری
خامه قنادی ۲۵۰ گرم
خرید مواد لازم از دیجی‌کالا

طرز تهیه رولت خامه‌ ای

۱.
ابتدا فر را با دمای ۱۷۰ درجه روشن کنید تا داغ شود. بعد زرده و سفیده تخم مرغ‌ها‌ را از هم جدا کنید. تخم مرغ‌ها حتما باید سرد باشند. زرده‌ها را به همراه وانیل و نصف شکر به وسیله‌ی همزن هم بزنید تا کرمی رنگ و مقداری سفت شود سپس شیر و روغن مایع و عسل را اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم بزنید. سپس آرد و بیکینگ پودر را الک کنید و باز هم در حد مخلوط شدن با سرعت پایین همزن هم بزنید.

۲.
در مرحله بعدی باید سفیده تخم‌ مرغ را فرم بدهید دقت کنید که باید سفیده‌ها خنک و پره‌های همزن حتما خشک و تمیز باشد. بعد از اینکه سفیده‌ها حالت پفی گرفتند باقی مانده شکر را کم کم اضافه کنید. مهم ترین نکته پخت نان رولت این است که نباید سفیده تخم مرغ را آنقدر هم بزنید که آبدار و شل و یا زیاد سفت باشد باید مرنگی و کشدار باشد. در دو مرحله سفیده تخم مرغ‌ها را به مخلوط زرده اضافه کنید و به وسیله لیسک به صورت دورانی و آرام فولد کنید.
۳.
کف یک قالب ۳۰ در ۴۰ را کاغذ روغنی بندازید و سپس مخلوط را داخل قالب ریخته و به وسیله یک پالت، هم اندازه و یک دست پخش کنید و چند ضربه روی آن بزنید تا حباب آن گرفته شود. سپس داخل فر ۱۷۰ درجه به مدت ۱۰ یا ۱۵ دقیقه بپزید دقت کنید که نباید بیشتر از این مدت پخت شود چون نان رولت ممکن است خشک شود و ترک بخورد. بعد از اینکه از فر بیرون آمد باید ۱۰ دقیقه استراحت کند تا از حرارت بیفتد. سپس دور تا دور نان را جدا کرده و روی یک پارچه تمیز برگردانید. کاغذ روغنی را از آن جدا کرده و به وسیله همان پارچه شروع به رول کردن کنید تا کاملا در این حالت خنک شود.

۴.
در این فاصله که نان خنک می شود خامه قنادی را فرم دهید. حتما باید خامه را از چند ساعت قبل در یخچال بگذارید تا خامه نیمه شلی داشته باشید ابتدا با سرعت کم و سپس با سرعت زیاد همزن، خامه را دو الی سه دقیقه هم بزنید تا فرم بگیرد. هنگامی که خامه به اطراف پرت شود یعنی فرم گرفته.وقتی که نان رولت کامل خنک شد خامه را با استفاده از پالت به صورت یک دست روی آن پخش کنید و سپس به صورت آرام آن را رول کرده و دو ساعت اجازه دهید با همان دستمال داخل یخچال منسجم شود . برای روی رولت ۵۰ گرم شکلات را به همراه ۵۰ گرم خامه داغ کنید و باهم مخلوط کرده و روی رولت بریزید سپس با پودر پسته روی آن را تزیین کنید. برای برش رولت‌ها دقت کنید که چاقو حتما باید تیز باشد و بعد از هر برش چاقو را تمیز کنید.

طرز تهیه ۴ نوع شیرینی با خمیر هزارلا؛ زبان، قیفی خامه‌ای و…

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به‌سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما