رکسانا ورزا؛ مدیر بزرگ‌ترین مرکز رشد استارتاپی جهان

۱۰ مرداد ۱۴۰۱

رکسانا ورزا در حال حاضر مدیر بزرگ‌ترین مرکز رشد استارتاپی جهان است و یکی از مشهورترین چهره‌ها در دنیای فناوری محسوب می‌شود. این مرکز «استیشن اف» (Station F) نام دارد که در سال ۲۰۱۷ افتتاح شده و محلی برای فعالیت بیش از هزار استارت‌آپ است. این مرکز استارت‌آپ‌های مختلف را انتخاب می‌کند، آن‌ها را پرورش می‌دهد و با جذب سرمایه به رشد آن‌ها کمک می‌کند.

خانم ورزا قبل از فعالیت در این مجموعه، به مدت ۳ سال رهبری فعالیت‌های استارتاپی مایکروسافت در فرانسه را بر عهده داشت. به دلیل فعالیت‌های گسترده‌ی او، نشریه‌ی معتبر بیزینس اینسایدر در سال ۲۰۱۳ خانم ورزا را به عنوان یکی از ۳۰ زن مهم دنیای فناوری با سن زیر ۳۰ سال انتخاب کرد.

پدر و مادر رکسانا ورزا مدتی بعد از انقلاب اسلامی، راهی کالیفرنیا شدند و او در سال ۱۹۸۵ در آمریکا به دنیا آمد. با این حال، خانم ورزا می‌تواند به زبان فارسی صحبت کند. او تا سال‌ها علاقه‌ی چندانی به تکنولوژی نداشت و حتی در دانشگاه هم رشته‌ی ادبیات و زبان فرانسه را خوانده بود.

بعد از مدتی فعالیت در یکی از مراکز مربوط به جذب استارت‌آپ‌ها، او راهی فرانسه شد تا در این زمینه ادامه تحصیل دهد. همچنین به صورت همزمان، تحصیل سیاست بین‌الملل و سیاست اقتصادی را هم آغاز کرد. رکسانا وبلاگی در مورد تحلیل استارت‌آپ‌ها راه انداخت و سایت معتبر تک‌کرانچ به او پیشنهاد داد که برای این سایت در مورد استارت‌آپ‌های فرانسه مطلب بنویسد.

بعد از فعالیت در مورد رشد استارت‌آپ‌ها، مایکروسافت به او پیشنهاد داد که رهبری فعالیت‌های این شرکت در زمینه‌ی استارت‌آپ‌های فرانسه را بر عهده بگیرد. اما او بعد از ۳ سال همکاری با مایکروسافت به این نتیجه رسید که چیز جدیدی یاد نمی‌گیرد و تصمیم گرفت به دنبال فضاهای جدید برود.

در همین دوران، یکی از سرمایه‌گذاران فرانسوی به رکسانا ورزا پیشنهاد می‌دهد که سری به مراکز رشد استارتاپی کشورهای مختلف بزند تا ببیند چگونه کار می‌کنند. در نهایت این سرمایه‌گذار هم به خانم ورزا پیشنهاد تاسیس یک مرکز رشد استارتاپی را مطرح می‌کند و او به عنوان مدیر این مجموعه فعالیت خود را آغاز می‌کند.

«استیشن اف» یک مرکز رشد ۲۵۰ میلیون یورویی است که برخی از آن به عنوان سیلیکون ولی فرانسه یاد می‌کنند، قبلا ایستگاه قطار بوده ولی حالا میزبان بیش از ۱۰۰۰ استارت‌آپ در حوزه‌های مختلف است.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

در یوتیوب

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه