مقاومت هواوی میت ایکس ۲ را در برابر خط و خش و خمیدگی ببینید

زک نلسون که با نام کاربری JerryRigEverything در یوتیوب فعالیت می‌کند و به تست مقاومت گوشی‌های مختلف می‌پردازد به‌تازگی گوشی هواوی میت ایکس ۲ را مورد تست‌های سنگین خود قرار داد تا ببیند آیا شرکت تحریم‌شده‌ی چینی توانسته محصولی در حد و اندازه‌های استاندارد مورد انتظار تولید کند یا خیر.

گوشی‌های تاشو به خاطر طراحی خاصی که دارند، غالبا در برابر آسیب‌های بیرونی، متحمل صدمات بیشتری به نسبت گوشی‌های معمولی می‌شوند. البته در تست گوشی‌های گیمینگ امسال دیدیم که دو مورد از آن‌ها به سادگی با یک فشار نه چندان شدید شکستند. بنابراین تعجب نخواهیم کرد اگر گوشی تاشوی هواوی هم نتواند تست مقاومت را در نهایت با موفقیت پشت سر بگذارد.

با این حال سامسونگ موفق شد با زد فولد ۲، محصولی را تولید کند که شاید در برابر خط و خش آن هم به خاطر لایه‌ی بسیار باریک روی نمایشگر، مقاومت خوبی از خود نشان نداد، اما در برابر فشارهای وارده به پنل پشتی کاملا مقاوم ظاهر شد و توانست تا حدودی از ورود گرد و خاک به درون گوشی هم جلوگیری کند. در نهایت هم امتیاز قبولی را از زک نلسون دریافت کرد.

هواوی اما شرکتی است که شدیدا تحت تحریم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قرار دارد اما خب همچنان به تولید گوشی ادامه می‌دهد. آخرین تلاش شرکت چینی در ساخت گوشی هم میت ایکس ۲، گوشی تاشوی زیبایی است که شباهت‌هایی با گلکسی زد فولد ۲ دارد. زک نلسون با عرضه‌ی رسمی این گوشی به بازار اما تصمیم گرفت آن را با تست‌های سنگین خود مورد بررسی قرار دهد تا ببیند آیا هواوی هم توانسته محصول تاشوی خوبی را تولید کند که از حداقل استانداردهای مقاومتی بهره می‌برد؟ در ویدیوی بالا به این پرسش‌ها پاسخ دادیم که آیا میت ایکس ۲ در تست مقاومت در برابر خط و خش، آتش و خمیدگی سربلند خواهد بود یا خیر.

اما اگر امکان تماشای به هر دلیلی برایتان وجود ندارد، در ادامه به بررسی خلاصه‌ی این تست می‌پردازیم. هواوی میت ایکس ۲ روی پنل جلویی خود شیشه‌ی محکمی دارد که با فشار سطح ۶ اندکی خط و خش و در فشار سطح ۷ خراشیدگی عمیق‌تری برداشت. درست مانند چیزی که در گوشی‌های دیگر بازار دیدیدم. البته در رابطه با نمایشگر بیرونی حرف می‌زنیم چون بدیهی است نمایشگر درونی اصلا نمی‌تواند چنین مقاومتی داشته باشد.

وقتی نوبت به تست نمایشگر تاشونده رسید، در فشار سطح ۲ شاهد خط و خش سطحی و در فشار سطح ۳، شاهد خط و خش‌های عمیقی بودیم؛ به گونه‌ای که تقریبا نزدیک بود نمایشگر سوراخ شود. حتی کشیدن ناخن هم باعث به‌جا ماندن خطوطی روی این نمایشگر شده بود که البته جای تعجب نیست و انتقادی هم به هواوی وارد نیست چون گوشی‌های تاشو به مراقبت بسیار بیشتری به نسبت گوشی‌های معمولی نیاز دارند. بنابراین می‌توان گفت گوشی هواوی میت ایکس ۲ تست مقاومت اول را با موفقیت پشت سر گذاشت.

اما وقتی به تست آتش رسید، داستان کمی فرق کرد. ۲۵ ثانیه طول کشید تا نمایشگر بیرونی در اثر گرمای بالا دچار پیکسل سوختگی شود اما هیچوقت هم به شرایط عادی برنگشت. موردی که برعکس آن را بیشتر شاهد بودیم و در بسیاری از گوشی‌ها نمایشگر بعد از سوختن و تغییر رنگ دادن به حالت عادی باز می‌گشت. نمایشگر داخلی هم که مطابق انتظار بعد از ۱۰ ثانیه دچار سوختگی شد و آن هم به شرایط اولیه بازنگشت.

وقتی هم که زک برای تست مقاومت در برابر نفوذ گرد و غبار، یک مشت شن را روی نمایشگر ریخت، دیدیم که چگونه نمایشگر به شکلی عالی باز و بسته شد، بدون اینکه مشکل خاصی وجود داشته باشد. میت ایکس ۲ به بهترین شکل ممکن از نفوذ گرد و غبار به درون لولاها جلوگیری کرد و در واقع در این بخش امتیاز کامل را دریافت کرد.

اما وقتی به تست نهایی یعنی تست خمیدگی رسیدیم، دیدیم که این محصول تحت هیچ شرایطی و از هیچ جهتی خم نشد. یک نتیجه‌ی فوق‌العاده عالی و نمایشی تحسین‌برانگیز از شرکتی که علی‌رغم تحریم‌های سنگین، هنوز هم محصولاتی با بالاترین کیفیت ممکن تولید می‌کند. این در حالی است که میت ایکس ۲ یک گوشی معمولی نیست و انتظار بالایی هم از آن نداشتیم. شما عزیزان می‌توانید در ویدیوی بالا، به طور کامل تست مقاومت میت ایکس ۲ را مشاهده کنید.

منبع: GSMArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما