حیات فرازمینی؛ پس بقیه کجا هستند؟‌

«پس بقیه کجا هستند؟‌» این سؤالی بود که انریکو فرمی، فیزیکدان مشهور آمریکایی در واکنش به احتمال حیات فرازمینی مطرح کرد. تئوری‌های جدید دانشمندان، احتمال وجود حیات در سیارات دیگر را رد نمی‌کنند اما پس از سال‌ها بحث و نظریه‌پردازی در این رابطه، همچنان شواهد قطعی در رابطه‌ با این موضوع به دست نیامده است.

اما آیا همه‌ی این‌ها یعنی ما در این جهان بزرگ و لایتناهی تنها هستیم؟ آیا کره‌ی زمین تنها نقطه‌ای از کائنات است که موجودات زنده روی آن زندگی می‌کنند؟ دانشمندان برای پاسخ به این سؤالات فرضیه‌هایی را مطرح کرده‌اند.

عده‌ای می‌گویند شاید یکی از دلایلی که مانع ارتباط ما با تمدن‌های بیگانه شده، مسئله «مسافت و زمان» باشد. کائنات آنقدر بزرگ است و فواصل بین سیارات و کهکشان‌ها طولانی، که شاید هنوز هیچ تمدنی نتوانسته باشد به فناوری ساخت فضاپیماهایی برای سفرهای بین کهکشانی برسد.

حتی شاید مسئله از این هم ساده‌تر باشد. شاید «منطق» تمدن‌های بیگانه، مثل منطق ما انسان‌ها نباشد که به دنبال برقراری ارتباط با سایر موجودات زنده هستیم. شاید تمدن‌های دیگر ترجیح می‌دهند روی پیشرفت خودشان متمرکز باشند تا به جهان‌های دیگر سفر کنند.

در این ویدیو چند مورد از این فرضیه‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد. پس از شما دعوت می‌کنیم که حتما ویدیو را تماشا کرده و نظرتان را درباره‌ی آن با ما در میان بگذارید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. سارا

    اینکه تو ابعاد ما نباشن هم میتونه محتمل باشه…

  2. ناظر

    بقیه همین نزدیکی ها هستند و در حال تماشا
    منتظر هستند

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما