تریلر جدیدی از انیمیشن روح منتشر شد؛ نامه‌ی عاشقانه سینما به موسیقی

۲۶ آذر ۱۳۹۹

دیزنی تریلر جدیدی از انیمیشن «روح» منتشر کرده است که علاقه و استعداد شخصیت جو در موسیقی را نشان می‌دهد.

روح اولین انیمیشن پیکسار با یک قهرمان سیاه‌پوست است. این انیمیشن داستان مردی به نام جو گاردنر را روایت می‌کند که در یک دبیرستان موسیقی آموزش می‌دهد. جو همیشه آرزوی اجرای موسیقی جاز روی صحنه‌ی بزرگ را داشته است و در میانه‌های انیمیشن با متقاعد کردن سایر معلم‌های موسیقی این فرصت را می‌یابد تا به رویای خود، یعنی اجرای موسیقی جاز روی صحنه رنگ واقعیت ببخشد. ولی ماجرا به این خوبی پیش نمی‌رود و به دنبال اتفاقاتی ناگهانی روح گاردنر از بدن‌اش جدا شده و به دنیای ارواح می‌رود و این سرآغاز حوادث هیجان‌انگیز داستان است. انیمیشن روح را پیت داکتر کارگردانی کرده است؛ داکتر سابقه‌ی کارگردانی دو انیمیشن برنده‌ی اسکار «بالا» و « درون و بیرون» را در کارنامه دارد و فیلم‌نامه‌ی انیمیشن‌های موفقی همچون «کارخانه‌ی هیولاها»، «داستان اسباب‌بازی» و «وال-ئی» را نوشته است.

تریلر جدید روح روی نمایش علاقه‌ی جو به موسیقی جاز و تلاش او برای آموزش موسیقی به دیگران تمرکز دارد. در ثانیه‌های ابتدایی این تریلر صحنه‌ای از کلاس درس جو در دبیرستان را می‌بینیم و سپس با فضای فانتزی و رنگارنگ اثر بیشتر آشنا می‌شویم.

این انیمیشن مهرماه در جشنواره فیلم لندن به نمایش در آمد و بسیاری از منتقدان و سینمادوستان از تماشای آن راضی بودند. تا به این ساعت امتیاز روح در متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب ۸۸ از ۱۰۰ و ۹۸ از ۱۰۰ است که نشان می‌دهد با انیمیشن خوش‌ساختی مواجه هستیم. کلیم آفتاب منتقد ایندی‌وایر در بخشی از نقد خود برای روح آورده است: «مانند برخی از بهترین آهنگ‌های جاز، انیمیشن روح هم از یک چارچوب سنتی استفاده می‌کند. به‌طوری که حتی نقطه‌ی پایانی بدیهی داستان هم کاملا درست به‌نظر می‌رسد. با وجود تمام جاه‌طلبی‌هایی که در روح به دنبال طرح داستانی مبتکرانه‌ی آن وجود دارد، اما بازهم این انیمیشن یک پایان قابل پیش‌بینی دارد. شاید به دلیل مسن بودن شخصیت اصلی سازندگان احساس کرده‌اند می‌بایست با جدیت بیشتری پیام‌های خود را مطرح کنند، ولی با تمام این تفاسیر تماشای انیمیشن روح مانند یک سفر خیال‌انگیز است.»

روح در ابتدا قرار بود در سینماها اکران شود، اما به دلیل محدودیت‌های موجود به دنبال دنیاگیری کروناویروس دیزنی و پیکسار تصمیم گرفتند آن را در تاریخ ۲۵ دسامبر (۵ دی) از طریق دیزنی پلاس پخش کنند.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه