بررسی بازی آخرین ایستگاه؛ فقط یک نفر زنده می‌ماند!

امروز می‌خواهیم یک بازی ویژه به نام «آخرین ایستگاه» را به شما معرفی کنیم. آخرین ایستگاه از نوع بازی‌های نقش مخفی است؛ ژانری که نمونه‌های مشهوری مانند شب مافیا یا سکرت هیتلر را شامل می‌شود.

خرید محصول از دیجی‌کالا

بازی ایستگاه آخر دو تفاوت عمده با دیگر بازی‌های نقش مخفی دارد که آن را منحصربه‌فرد می‌کند. اول اینکه سناریو محور است و شب و روز ندارد؛ یعنی در هر نوبت از بازی یک سناریوی جدید با داستانی خاص مطرح می‌شود و بر اساس آن فضا پیش می‌رود. اما تفاوت مهم دوم این است که این بازی ایرانی است و توسط آقای اشکان جواهری طراحی شده است.

داستان بازی در زمستان سال ۱۳۲۳ می‌گذرد؛ زمانی که یک خلافکار بزرگ به نام مردان خان پس از اینکه مدتی در سوادکوه مخفی شده بوده، دستگیر شده است و قرار است او را به تهران منتقل کنند. برای اینکه انتقال مردان خان مخفی بماند تصمیم می‌گیرند او را نیمه‌شب با قطار به تهران برسانند. اما زمانی که در قطار هستند متوجه می‌شوند که کوه ریزش کرده است و مجبور هستند پیش از رسیدن به پایتخت در آخرین ایستگاه توقف کنند.

تمام اتفاقات بازی پیش از رسیدن قطار به آخرین ایستگاه روی می‌دهد. هر کدام از بازی‌کننده‌ها یکی از شخصیت‌هایی هستند که نیمه‌شب در ایستگاه حضور دارد. طبیعی نیست که در یک نیمه‌شب زمستان ایستگاه قطار انقدر شلوغ باشد. هر کدام از شخصیت‌ها می‌دانند که خودشان برای چه منظوری به ایستگاه آمده‌اند، اما دلیل حضور دیگران را متوجه نمی‌شوند.

با پیش رفتن داستان رفته رفته مشخص می‌شود که خبرهایی در جریان است و قرار است اتفاقاتی بیفتد. در نتیجه نگاه شخصیت‌ها به هم عوض و جو متشنج می‌شود. در واقع هر کدام از بازی‌کننده‌ها یا مزدور هستند یا متحد؛ یعنی یا تلاش می‌کنند مردان خان را فراری دهند یا می‌خواهند جلوی فراری دادن او را بگیرند.

در این بازی هر کدام از بازی‌کننده‌ها با توجه به نقشی که گرفته‌اند، توانایی‌هایی دارند. اما نکته‌ی بسیار جذاب این است که بر خلاف بازی‌هایی مثل مافیا که یک شخصیت همواره یا خوب است یا بد، در بازی آخرین ایستگاه شما ممکن است هر نقشی را بپذیرید ولی بر مبنای کارت تیم که به صورت اتفاقی به دست شما می‌آید به شخصیت خوب یا بد تبدیل شوید. در نتیجه این بازی نسبت به بازی‌های دیگر این ژانر، متفاوت و بسیار متنوع‌تر است.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت بیشتر بدانیدبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما