معرفی کتاب «شازده کوچولو»؛ اثری که همه‌ی مترجمان سراغش رفتند

۲۲ مرداد ۱۴۰۱

کتاب «شازده کوچولو» نوشته‌ی آنتوان سنت اگزوپه‌ری نویسنده‌ی فرانسوی به ده‌ها زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده و پرفروش‌ترین و خوانده‌شده‌ترین کتاب به زبان فرانسوی در کل دوران است. خود فرانسوی‌ها آن‌ را به عنوان کتاب برگزیده‌ی قرن بیستم معرفی می‌کنند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

«شازده کوچولو» داستان پسرکی است که از سیاره‌ی دیگری به زمین آمده. در سیاره‌اش گل سرخی داشته که تبدیل به معشوقش می‌شود اما در پی یک دعوا شازده کوچولو تصمیم می‌گیرد بقیه‌ی سیاره‌ها را بگردد و در این گشت و گذار به زمین می‌رسد و با خلبانی آشنا می‌شود که درواقع خود سنت اگزوپه‌ری است.  خود اگزوپه‌ری هم خلبان بوده. رویارویی شازده کوچولو با کاراکترهای مختلف به ما بینشی از سبک زندگی‌های متفاوت می‌دهد از تاجری که فقط به پول فکر می‌کند تا دائم‌الخمر افسرده‌ای که به پوچی رسیده. از آن کتاب‌هایی است که به نظر خیلی ساده می‌رسد اما بسیار اثر عمیق و پیچیده‌ای است. اثری که یکی از لایه‌های آن می‌تواند اشاره به زندگی در لحظه باشد.

در ایران هم مترجمان زیادی سراغ آن رفته‌اند و انتشارات معتبر و غیرمعتبر زیادی آن را به بازار داده‌اند. ولی توصیه‌ی ما دو ترجمه‌ی محمد قاضی و احمد شاملوست. ترجمه‌ی قاضی به متن وفادارتر است و ترجمه‌ی شاملو به لحاظ حسی احساس‌برانگیزتر. شاملو نسخه‌ی صوتی «شازده کوچولو» را هم خوانده.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه