خوش‌حال با کتاب؛ سه‌شنبه‌ها سراغ موری بروید

۱۶ مهر ۱۳۹۹

فیدیبو در یک کمپین ده روزه تصمیم گرفته کتاب‌هایی را که ممکن است حالتان را خوب کند با تخفیف ۷۰ درصد بفروشد. در همین راستا منصور ضابطیان ده برنامه برای شما تدارک دیده که در هر کدام از آن‌ها یک کتاب، یک فیلم و یک آلبوم موسیقی معرفی می‌کند که شاید در وانفسای مشکلات روزمره برای لحظاتی دلمان را خوش کند. کتابی که در قسمت هشتم برنامه‌ی کمپین خوش‌حال با کتاب فیدیبو توسط منصور ضابطیان معرفی می‌شود کتاب «سه‌شنبه‌ها با موری» نوشته‌ی میچ آلبوم است.

کتاب سال ۱۹۹۷ منتشر شد و از همان روز به بعد در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. داستان کتاب واقعی است و به ملاقات میچ آلبوم با استادش موری شوارتز می‌پردازد. موری بیمار است و چیزی به مرگش نمانده. میچ که حالا گزارشگر شده سه‌شنبه‌ها به ملاقات موری می‌رود و موری در شرف مرگ با او از امید و زندگی می‌گوید. «سه‌شنبه‌ها با موری» را نه می‌توان کتاب رمان دانست و نه اثر روانشناسی. این کتابی متفاوت است که پلی می‌زند بین همه‌ی آنچه که کتاب‌های موفقیت و راهنمای زندگی می‌خواهند به ما یاد بدهند و یک داستان پرکشش واقعی.

میچ آلبوم کتاب دیگری هم دارد به نام «اولین تماس تلفنی از بهشت» که آن کتاب هم پیرامون مواجهه‌ی با مرگ و زندگی است.

در بخش معرفی فیلم این قسمت به برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی‌زبان اسکار هفت سال پیش یعنی «عشق» ساخته‌ی میشاییل هانکه می‌پردازد. البته «عشق» از آن فیلم‌های حال‌خوب‌کن نیست اما بی‌تردید جزو یکی از بهترین فیلم‌های قرن بیست و یکم است. ژان لویی ترینیتیان بازیگر اصلی فیلم است. فیلم درباره‌ی زوج کهنسالی است که یکی از آن‌ها به شدت بیمار شده و کم‌کم قدرت تکلمش را هم از دست می‌دهد. زوجی که به شدت عاشق یکدیگر هستند.

آلبوم موسیقی این قسمت «برو شکار» از گروه داماهی است. گروهی که از نواهای جنوب برای ساختن آهنگ‌هایشان بهره می‌برند.

فیدیبو از هفتم مهرماه با به راه انداختن یک کمپین هیجان‌انگیز با نام «خوش‌حال با کتاب» در سه مرحله؛ بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب را با موضوع‌های مختلف و با در نظر گرفتن سلیقه‌های متفاوت معرفی کرده است که این کتاب‌ها با تخفیف ۷۰ درصد به خوانندگان ارائه شده‌اند. این کمپین تا شانزدهم مهرماه ادامه دارد. بنابراین اگر کتاب خواندن برایت سخت شده، اگر در انتخاب کتاب مشکل داری، یا حتی اگر در روزهای سخت کرونا و انتشار اخبار بد، حوصله‌ات حسابی سر رفته و دچار افسردگی شدی، فیدیبو برایت کلی پیشنهادهای هیجان‌انگیز دارد.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه