مصاحبه‌ی کارگردان Watch Dogs: Legion را داخل بازی خودش ببینید

۱۳ بهمن ۱۳۹۸

یکی دو دهه است که رسانه‌های مختلف حوزه‌ی بازی، در قالب مصاحبه‌های ویدیویی از بازی‌سازان درباره‌ی ساخته‌های آن‌ها می‌پرسند؛ طوری که فقط کافیست به هنگام برگزاری نمایشگاهی مثل ای‌تری یا گیمزکام نگاهی به خبرگزاری‌های مختلف بازی بیاندازید و صدها مصاحبه‌ی مختلف با بازی‌سازان پیدا کنید. با این حال، حرکتی که بر و بچه‌های بخش تکنولوژی بی‌بی‌سی در مصاحبه‌ی جدیدشان با سازندگان Watch Dogs: Legion داشته‌اند، ساختاری جدید از مصاحبه‌های بازی را مقابل‌مان می‌گذارد. مصاحبه‌ی جدید بی‌بی‌سی با کارگردان بازی Watch Dogs: Legion داخل خود بازی انجام شده است.

قسمت بعدی مجموعه بازی‌های Watch Dogs قرار است بازی‌کنندگان را به لندن ببرد؛ آن هم به نسخه‌ای از لندن که اتفاقات پس از برکسیت را تعریف می‌کند. بازی Watch Dogs: Legion لندن را در حالی به تصویر می‌کشد که در پی خروج انگلستان از اتحادیه‌ی اروپا، به شهری کاملا متفاوت تبدیل شده است. خیابان‌ها و سازه‌های معروف لندن هنوز هم سر جای خود باقی مانده‌اند، ولی این شهر رویه‌ی جدیدی را برای کنترل مردم در پیش گرفته است. به لطف پیشرفت‌های تکنولوژی و با استفاده از مجموعه‌ای از ابزارهای جاسوسی، لندن تمام و کمال روی افراد داخل شهر نظارت می‌کند؛ موضوعی که همچنین تمرکز قسمت‌های قبلی سری بازی‌های Watch Dogs بوده است.

در همین راستا هم بی‌بی‌سی سراغ «کلینت هاکینگ» (Clint Hocking)، کارگردان بازی Watch Dogs: Legion را گرفته است. گزارشگر بی‌بی‌سی و هاکینگ هر دو به صورت سه‌بعدی اسکن شده و به لطف موشن کپچر در داخل بازی قرار گرفته‌اند؛ طوری که مصاحبه‌ با کارگردان Watch Dogs: Legion کاملا در خود این بازی انجام می‌شود. هر دو نفر، با قرار دادن سنسورهای مختلف روی صورت خود و پوشیدن لباس موشن کپچر، برای مصاحبه آماده می‌شوند و نتیجه‌ی نهایی هم بسیار خوب از آب درآمده است.

در طول این مصاحبه، بی‌بی‌سی از دلایل انتخاب لندن به عنوان شهر اصلی بازی و موضوع برکسیت به عنوان یکی از عناصر اصلی تبدیل شدن لندن به شهری کاملا متفاوت، از کلینت هاکینگ می‌پرسد.

هاکینگ در پاسخ به این سوال که آیا قرار دادن موضوع‌های سیاسی در بازی‌های ویدیویی، حرکتی صحیح است یا نه، می‌گوید: «من خودم را به عنوان خالق یک محصول فرهنگی می‌بینم. فرقی نمی‌کند می‌خواهید فیلم کتاب یا بازی ویدیویی خلق کنید. این مسوولیت بر دوش ماست که به دور و اطراف و اتفاقاتی که در دنیا رخ می‌دهند نگاه کنیم و حرفی درباره‌ی آن‌ها بزنیم. ما مسوولیت داریم تا چیزی معنادار بسازیم، چیزی که افراد بتوانند به آن نگاه کنند و درگیرش شوند، چیزی که دنیایی که افراد در آن زندگی می‌کنند را به تصویر بکشد.»

بازی Watch Dogs: Legion تاریخ عرضه‌ی مشخصی ندارد، ولی مطمئنا در سال جاری میلادی عرضه خواهد شد. این بازی برای عرضه روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر برنامه‌ریزی شده است.

می‌توانید این مصاحبه را در بالا ببینید.

منبع: بی‌بی‌سی

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Mohamad

    حاجی خدا وکیلی ۱۰۰ تومن میدم . شروع کنین پادکستاتونو دیگه وقتشه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه