گواهی MFi اپل چیست و چرا برای لوازم جانبی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

۳ مرداد ۱۴۰۱

اگر سراغ خرید لوازم جانبی برای آیفون خود رفته باشید، احتمالا با تأییدیه MFi اپل روبرو شده‌اید. اما دقیقا این گواهی چیست و چرا اپل برای لوازم جانبی مختلف این گواهی را ارائه می‌دهد؟ در این ویدیو به همین موضوع می‌پردازیم.

این عبارت مخفف Made for iPhone است که البته به جای آیفون از آیپاد و آیپد هم استفاده می‌شود. زمانی که اپل این گواهی را در اختیار یک محصول جانبی قرار می‌دهد، عملا کیفیت آن را برای استفاده در کنار محصولات خود تایید می‌کند. در نتیجه وسیله‌ی موردنظر به گجت اپل آسیببی نمی‌رساند و کاملا برای دستگاه موردنظر بهینه‌سازی شده است.

اما در این میان هر محصولی که این گواهی را ندارد، آیا بی‌کیفیت است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم اپل در ازای ارائه‌ی گواهی MFi مبلغ قابل توجهی را از شرکت‌های سازنده دریافت می‌کند. طبیعتا خیلی از برندها هم تمایل ندارند چنین هزینه‌ای را بپردازند زیرا این کار منجر به افزایش قیمت نهایی محصول موردنظر می‌شود. به همین خاطر برخی محصولات برندهای مشهور این گواهی را ندارند.

همچنین برخی کاربران بر این باور هستند که صرفا قرارگرفتن علامت این گواهی روی جعبه‌ی محصول موردنظر، به معنای بهره‌گیری آن از گواهی MFi است. اما بسیاری از شرکت‌ها علامت این گواهی را صرفا برای فریب دادن کاربر روی جعبه‌ی خود قرار می‌دهند. برای بررسی این موضوع باید ابتدا به این سایت سر بزنید و سپس نام برند موردنظر خود را وارد کنید. با این کار لیست تمام محصولات برند موردنظر که از این گواهی بهره می‌برد، به نمایش درمی‌آید. سپس با جستجو کردن نام محصول، می‌توانید ببینید که آیا محصول موردنظر شما این گواهی را دارد یا نه.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه