۵ تفاوت بین قهوه‌ی عربیکا و روبوستا که باید بدانید

۲۰ مرداد ۱۴۰۱

قهوه یکی از نوشیدنی‌های خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است. یکی از مزیت‌های قهوه این است که به دلیل داشتن تنوع زیاد در نحوه‌ی درست کردن، شما با هر سلیقه‌ای می‌توانید قهوه‌ی مناسب برای خودتان را پیدا کنید. در این ویدیو قصد داریم تفاوت‌های بین قهوه‌ی عربیکا و روبوستا را با شما بررسی کنیم.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

احتمالا همه‌ی شما نام قهوه‌ی عربیکا و روبوستا را شنیده‌اید. در ادامه تفاوت‌های بین این دو مدل قهوه را به شما خواهیم گفت.

۱. تفاوت اول؛ طعم

قهوه‌ی عربیکا، عطر و طعم ملایمی دارد ولی عطر و طعم قهوه‌ی روبوستا قوی‌تر است. طعم قهوه‌ی عربیکا کمی به ترشی نزدیک است و روبوستا طعم تلخی بیشتری دارد.

۲. تفاوت دوم؛ میزان کافئین

قهوه‌ی روبوستا نسبت به عربیکا، از کافئین بالاتری برخوردار است.

۳. تفاوت سوم؛ ارتفاع کاشت

عربیکا در ارتفاع ۶۰۰ تا ۲۱۰۰ متری سطح دریا رشد می‌کند و ارتفاع گیاه عربیکا تا ۵ متر هم می‌رسد؛ اما گیاه روبوستا تا ارتفاع ۶۰۰ متری رشد می‌کند و ارتفاع گیاه تا ۱۰ متر می‌رسد.

۴. تفاوت چهارم؛ شکل ظاهری

عربیکا معمولا دون بزرگ‌تر و کشیده‌تری نسبت به روبوستا دارد. خط وسط دون روبوستا صاف بوده ولی در دانه‌ی عربیکا شبیه به حرف S انگلیسی است.

۵. تفاوت پنجم؛ فاصله‌ی قیمتی

قیمت قهوه‌ی عربیکا به دلیل شرایط خاص کشت آن، خیلی بالاتر از روبوستا است.

برای بررسی دقیق‌تر تفاوت‌های بین قهوه‌ی عربیکا و روبوستا، شما را به تماشای ویدیوی بالا دعوت می‌کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه