چرا هندی‌ها در سیلیکون ولی موفق هستند؟

۱۸ مرداد ۱۴۰۱

چرا چندین نفر از مدیرعاملان شرکت‌های بزرگ فناوری در آمریکا هندی هستند؟ به عنوان مثال می‌توانیم به شرکت‌های گوگل، مایکروسافت، توییتر، ادوبی و IBM اشاره کنیم. هندی‌ها در کل یاد گرفته‌اند با موانع بی‌پایان مبارزه کنند و از آنچه دارند بهترین استفاده را ببرند. در هند افراد یاد می‌گیرند که با وجود مشکلات مربوط به دولت و جامعه‌ی ناعادلانه، کار کنند.

به دلیل زیاد بودن مشکلات در این کشور، متخصصان هندی هم به همان میزان از توانایی بیشتری برای حل مشکلات بهره می‌برند. به طور کلی می‌توان گفت که زندگی در هند منجر به تبدیل این شهروندان به مدیر می‌شود. جمعیت بالا و کمبود منابع باعث شده که تلاش برای دستیابی به منابع بیشتر، بخشی از دغدغه‌ی روزمره‌ی افراد شود.

به همین خاطر هندی‌ها در سیلیکون ولی تحت فشار بهتر عمل می‌کنند و نسبت به دیگر ملیت‌ها حرف بیشتری برای گفتن دارند. بسیاری از هندی‌ها دارای تعصبات دینی و نژادی هستند ولی برای موفقیت این تعصبات را کنار می‌گذارند و خود را با شرایط وفق می‌دهند. مدیران هندی معمولا به سخت‌کوشی و کم‌ادعا بودن شهرت دارند. مدیران ارشد هندی‌تبار، مدارج ترقی سازمانی را به تدریج طی می‌کنند و به همین خاطر دچار غرور نمی‌شوند. طی پژوهشی که سال‌ها قبل انجام شد، کارمندان معمولا مدیران هندی را به عنوان نماد زورگویی و خشونت در نظر نمی‌گیرند.

آموزش زبان انگلیسی در هند بسیار جدی گرفته می‌شود و به همین خاطر هندی‌ها خیلی سریع می‌توانند از حجم وسیع‌تری از منابع اطلاعاتی بهره ببرند و خیلی سریع‌تر از دیگر ملیت‌ها جذب جامعه‌ی دیگر کشورها می‌شوند. هندی‌ها از جمله افرادی هستند که شرایط را برای دیگر هم‌وطنان خود فراهم می‌کنند تا افراد با استعداد هندی بتوانند پله‌های ترقی را طی کنند. بیش از ۷۰ درصد از ویزای کار در آمریکا، به مهندسان نرم‌افزار هندی می‌رسد. همین ترکیب تخصص، جذب سریع در جامعه و حمایت از هم‌وطنان خود نقش کلیدی در موفقیت آن‌ها ایفا کرده است.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

در یوتیوب

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar sijad

    عااالی. واقعا برام سوال بود. راستی چرا توی کانال یوتیوبت نیست؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه