چرا مردم در اینترنت و فضای مجازی انقدر عصبانی هستند؟‌

۲۳ آبان ۱۴۰۰

یکی از پدیده‌هایی که به چشم همه کاربران اینترنت و فضای مجازی رسیده، کامنت‌های خشمگین و گاهی توهین‌آمیز کاربران درباره موضوعات مختلف است. حتما شما هم روزانه با گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی، با خیل انبوهی از این پیام‌های سراسر خشم و عصبانیت روبرو شده‌اید.

این اتفاق تنها مختص کاربران اینترنت در ایران هم نیست و در همه کشورها و در هر زمینه‌ای دیده می‌شود؛ از کامنت‌های خشمگین طرفداران فوتبال زیر پست ورزشکاران و حساب‌های رسمی و طرفداری باشگاه‌ها گرفته تا کاربران پیگیر فیلم‌های سینمایی، محصولات تکنولوژی و حتی بلاگرها که ممکن است با ابراز عقاید مختلف، با انبوهی از کامنت‌های کاربران عصبانی روبرو شوند.

این موضوع همچنین محل تحقیق و بحث‌های تخصصی روانشناسان و جامعه‌شناسان بوده و تلاش شده دلایل و راه‌حل‌های مقابله یا بهبود آن تعیین شوند. در این پست با نگاهی ساده به این موضوع پرداختیم و تلاش کردیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا کاربران اینترنت تا این حد عصبانی هستند؟ آیا این عصبانیت‌ها را می‌توان از دیدگاه منطقی تحلیل کرد؟

آیا می‌توان جلوی این عصبانیت‌ها را گرفت؟ در صورتی که این کار را انجام ندهیم شاهد چه تبعاتی خواهیم بود؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش‌ها شما را به تماشای این ویدیو دعوت می‌‌کنیم.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. Avatar کیان

  ممنون ازتون

 2. Avatar سحهر

  احتمال کتک خوردن کمتره

 3. Avatar دارک

  از نظر من یکی از دلایلی که افراد در مجازی خشونت دارند، چون منم خودم همینجوری هستم، کسی نمیتونم تحمل کنم.
  از نظر من فکر میکنم #حسرت و تنهایی هستش، چون حسرت و اون چیزی که سعی می‌کنیم داشته باشیم و بقیه دارند و میتونن داشته باشند تبدیل میشه به نفرت از بقیه. چون غرور مجبورت میکنه که بهت بفهمونه اون شخص اصلا در حد تو نیست که ابراز نظر کنه. مثل کسی میمونه که دستش به اون چیزی که میخواد نمی سه و نمیخواد یا ببینه کسی دستش به اون چیزی که میخواسته رسیده.

 4. Avatar ایلیا بخشایش

  عجب :/

 5. Avatar اریان

  سلام داداش خیلی موضوع جالبی بود مرسی بابات ویدیو‌ خوبت…من از یه دید دیگه نگاه میکنم به این عصبی بودن مردم شاید یکی از دلایلی ک دیگه از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرم استفاده نمیکنم دیگه همینم باشه بدنظر من مشکلات اجتماعی اقتصادی ناشناس بودن مردم باعث شده مردم راحت تر خشماشونو اونجا خالیی کنن جوری ک دیگه یه عادت میشه واسشون و متاسفانه این واگیر دارم هست یعنی مثلا یه ادمی ک‌واقعا فرهنگ و شعور درستیم داشته باشه وقتی میبینه ادمایه دیگه دارن به هم توهین میکنن این توهینه به هم پریدنو بحث کردن هی تکرار میشه واسش شاید کسی ک اصلا اهل توهین کردنم نبوده اونم بگه منم خشمامو اینجا خالی میکنم یه موضوع گستردس هر انسان میتونه یه جور این موضوع رو استلال کنه ولی از نظر من این ک ایرانیا یکی از خشمگین ترین ادمایی شدن ک تو دنیایه مجازی راحت تر خشمشونو بروز میدن برمیگرده به جامعشون اتفاقتی ک‌داره میفته…مطلب گسترده ای بود و جواب واسش بسیاره .

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه