مقایسه‌ی ماوس بی‌سیم شیائومی XMWXSB01YM با لاجیتک M185

۱۴ آبان ۱۴۰۱

در بازار ماوس‌ها تنوع بسیار زیادی وجود دارد و همین موضوع منجر به سخت‌تر شدن انتخاب یک ماوس مناسب شده است. اما اگر به دنبال خرید یک ماوس بی‌سیم با قیمت زیر ۵۰۰ هزار تومان هستید، در این ویدیو دو ماوس شیائومی XMWXSB01YM و لاجیتک M185 را با هم مقایسه می‌کنیم تا ببینیم کدام ماوس ارزش خرید بیشتری دارد.

خرید ماوس شیائومی از دیجی‌کالا
خرید ماوس لاجیتک از دیجی‌کالا

ماوس لاجیتک M185 از طراحی خوبی بهره می‌برد و بدنه‌ی آن پلاستیکی است. اما به نظر می‌رسد اگر ساعات زیادی از این ماوس استفاده کنید، باید فکری به حال عرق دستتان کنید. وزن آن به ۷۵ گرم می‌رسد و دقت ماوس ۱۰۰۰ DPI است. به طور کلی از سه دکمه‌ی چپ، راست و اسکرول بهره می‌برد که در کل کلید اسکرول کمی سفت محسوب می‌شود. در پنل پشتی شاهد دکمه‌ی مربوط به خاموش و روشن کردن ماوس هستیم و قسمتی که باز می‌شود در آن باتری قلمی قرار می‌گیرد.

بر اساس اعلام لاجیتک، این باتری می‌تواند ۱۲ ماه انرژی لازم برای ماوس را تامین کند که در واقعیت حتی اگر نصف این زمان عملی شود، همچنان با عمر باتری فوق‌العاده‌ای روبرو هستیم. برد این ماوس به ۱۰ متر می‌رسد که برای استفاده از کامپیوتر و لپ‌تاپ کافی است.

ماوس شیائومی از بدنه‌ی بزرگ‌تری بهره می‌برد و به همین خاطر برای دست‌های بزرگ گزینه‌ی بهتری محسوب می‌شود. این ماوس هم مثل ماوس لاجیتک فقط از ۳ کلید استفاده می‌کند. البته کلید اسکرول این ماوس بسیار نرم‌تر است. وزن ماوس به ۶۰ گرم می‌رسد و دقت آن مانند ماوس لاجیتک ۱۰۰۰ DPI است.

از نظر طراحی، ماوس شیائومی در کل جذاب‌تر است اما اگر دست‌های کوچکی دارید، بهتر است ماوس لاجیتک را بخرید. از نظر وزن باید خاطرنشان کنیم ماوس لاجیتک ۱۵ گرم سنگین‌تر از ماوس شیائومی است و از نظر دقت هم تفاوتی با هم ندارند. عمر باتری ماوس لاجیتک بسیار بیشتر است زیرا فقط با باتری قلمی تا ۱۲ ماه دوام می‌آورد ولی ماوس شیائومی با باتری نیم قلمی فقط ۸ ساعت انجام وظیفه می‌کند.

در نهایت باید به قیمت این دو ماوس بپردازیم.  شیائومی XMWXSB01YM با قیمت حدود ۲۸۰ هزار تومان در دیجی‌کالا فروخته می‌شود ولی برای خرید ماوس لاجیتک M185 باید حدود ۴۵۰ هزار تومان بپردازید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه