ولوو با پرت کردن خودرو از ارتفاع ۳۰ متری شرایط تصادف شدید را بازسازی کرد

۲۶ آبان ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سقوط عمدی خودروهای ولوو از ارتفاع 30 متری

ولوو می‌داند که چگونه توجه را به سمت ایمنی محصولات خود جلب کند. در آخرین نمونه، این خودروساز مجموعه‌ای از آزمایش‌های گوناگون تصادف را بر روی ۱۰ خودروی جدید خود انجام داده است که شامل سقوط از ۳۰ متری هم می‌شود.

برخلاف تست‌های آزمایشگاهی کنترل شده با دوربین‌های پرسرعت و آدمک، آزمایش‌های اخیر ولوو (Volvo) شامل یک جرثقیل و دوربین می‌شود، زیرا دیدن مستقیم سقوط یک خودرو از ارتفاع ۳۰ متری احتمالا خیلی مطلوب نیست.

سقوط عمدی خودروهای ولوو از ارتفاع 30 متریاین آزمایش‌های غیرمعمول ولوو فقط نمایشی نبود بلکه با مشارکت امدادگران در سوئد انجام شد تا علاوه بر بررسی شرایط خودرو، درباره‌ی نجات افراد از یک وسیله‌ی نقلیه‌ی به‌شدت آسیب‌دیده و در کمترین زمان ممکن هم اطلاعات بیشتری کسب شود.

ولوو در این زمینه گفت: «انداختن وسایل نقلیه به مهندسان اجازه می‌دهد تا شدیدترین تصادفات را که کاملا فراتر از چیزی است که در آزمایش تصادف معمولی شبیه‌سازی می‌شود، بازسازی کنند.»

طبق اعلام ولوو با وجود عمودی بودن سقوط خودروها، این آزمایش‌ها همچنین داده‌های خوبی برای درک چگونگی آسیب دیدن وسایل نقلیه در تصادفات شدید تک خودرو، تصادفاتی که خودروی سواری با سرعت بسیار بالا به یک کامیون برخورد می‌کند، یا تصادفاتی که یک ماشین به‌شدت از کنار ضربه می‌خورد، فراهم می‌کند.

از سوی دیگر ولوو خرد کردن این خودروهای مدرن را در جهت آموزش امدادگران سودمند می‌داند زیرا به گفته‌ی این خودروساز امدادگرانی که ابزارهای خود را بر روی خودروهای فرسوده آزمایش می‌کنند، ممکن است بهترین روش‌های نجات را یاد نگیرند. حتی با وجود اینکه میانگین سنی خودروها در آمریکا ۱۲ سال است، مدل‌های قدیمی باز هم نمی‌توانند کاملا نماینده‌ی وسایل نقلیه‌ای باشند که ممکن است در تصادفات امروز آسیب ببینند. به عبارت دیگر، امدادگران ابتدا باید درک درستی از تفاوت بین شیوه‌ی نجات افراد از خودروهای گوناگون داشته باشند.

آزمایش‌های سقوط راهی برای شبیه‌سازی تصادفات شرایط شدید است که سرنشینان وسیله‌ی نقلیه در شرایطی کاملا نامطلوب قرار می‌گیرند و برای باز کردن هرچه سریع‌تر فلز تغییر شکل شافته‌ی خودرو، نباید هیچ زمانی تلف شود. درک بهتر این شرایط می‌تواند در «ساعت طلایی» که برای نجات و رساندن سرنشینان از محل حادثه به بیمارستان حیاتی است، دقایق بیشتری را فراهم کند.

سقوط عمدی خودروهای ولوو از ارتفاع 30 متری

ولوو اعلام کرده که تمام نتایج و داده‌های این آزمایش‌های سقوط خودرو از ارتفاع ۳۰ متری و هر آنچه که از آن آموخته را به همراه آزمایش‌هایی که امدادگران با استفاده از ابزارهای خود در محل انجام داده‌اند، در گزارشی ارائه خواهد کرد که به صورت رایگان در اختیار دیگر نیروهای امداد و نجات قرار می‌گیرد تا نیازی به تکرار چنین آزمایشی نباشد، تا زمانی که دیگران احتمالا با دلایل خود مشابه آن را انجام دهند.

عکس‌ها: سقوط عمدی خودروهای ولوو از ارتفاع ۳۰ متری

Credit: Volvo

منبع: Car and Driver

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه