مدیران گروه در واتساپ به‌زودی می‌توانند افراد را قبل از عضویت تأیید صلاحیت کنند

۲۳ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
واتساپ مدیران گروه

اینطور که به نظر می‌رسد، واتساپ می‌خواهد قابلیتی را دریافت کند که طی آن مدیران گروه می‌توانند افراد را قبل از ورود به گروه تأیید صلاحیت کنند.

واتساپ که این روزها پیوسته در حال اضافه کردن قابلیت جدید به پیام‌رسان محبوب خود است، اخیرا اعلام کرده می‌خواهد قابلیت جالبی را برای این اپلیکیشن عرضه کند که طی آن، مدیران گروه می‌توانند افرادی را که می‌خواهند به عضویت گروه در بیایند را در صورت تأیید صلاحیت، بپذیرند.

این قابلیت جدید که برخلاف یک سری از قابلیت‌های اخیر، با تمرکز بر گروه‌های واتساپی در حال توسعه است، به مدیران گروه این اجازه را می‌دهد که تصمیم بگیرند چه کسی وارد گروه شود. بدین ترتیب نظم حاکم در یک گروه بسیار بهتر خواهد شد و از طرفی می‌شود یک سری کسب و کار هم از این طریق راه انداخت. برای مثال یک گروه ایجاد کرد برای ارائه‌ی یک سری محصولات و فقط هم کسانی که بهایش را پرداخت کردند می‌توانند عضو گروه شوند.

ظاهرا این قابلیت در اخرین نسخه‌ی بتای واتساپ هم دیده شده که یعنی شرکت مراحل پایانی طراحی و توسعه‌ی آن را سپری می‌کند. البته گزارش مربوطه به این قابلیت چند ماه پیش هم منتشر شده بود و اکنون باز هم شاهد آن هستیم. بنابراین مشخص نیست چرا واتساپ آنقدر برای عرضه‌ی آن دست‌دست می‌کند. متأسفانه خودمان هم اطلاعی از این بابت که چه زمانی این قابلیت برای این پیام‌رسان عرضه می‌شود نداریم و باید منتظر بمانیم.

با توجه به اسکرین‌شاتی هم که از این قابلیت جدید منتشر شده، ظاهرا مدیران گروه می‌توانند در بخش تنظیمات مربوط به گروه (Group Settings)، یک گزینه‌ی جدید تحت عنوان «Approve new participants» را مشاهده کنند که به احتمال زیاد نام افرادی که درخواست عضویت می‌دهند باید در زیر همین بخش لیست شود. البته این پیش‌بینی WABetaInfo از قابلیت جدید است و فعلا متأسفانه نمی‌توانیم به طور حتم بگوییم چگونه کار می‌کند.

whatsapp-group-chat-admin

همچنین بعد از اینکه این قابلیت به صور رسمی برای واتساپ منتشر شد، ظاهرا با هر بار درخواست جدید برای عضویت درون گروه، یک اعلان به مدیران گروه ارسال می‌شود تا آن‌ها از این بابت مطلع شوند. این قابلیت همانطور که گفته شد بسیار کاربردی و ضروری است چرا که از حضور افراد متفرقه در گروه‌هایی که نظم بالایی باید بر آن‌ها حاکم باشد جلوگیری می‌کند و حتی امکان ارائه‌ی محصولات فروش را هم به مدیران می‌دهد.

منبع: SamMobile

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه