واتساپ بتا امکان توقف ضبط صدا را به برخی کاربران iOS داده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
واتساپ ضبط صدا

با توجه به گزارشی که به‌تازگی منتشر شده است ظاهرا برخی از کاربران نسخه‌ی بتای واتساپ در iOS می‌توانند از قابلیت توقف فرایند ضبط صدا بهره‌مند شوند.

حدود یک ماه پیش بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه واتساپ قرار است به امکان توقف فرایند ضبط صدا مجهز شود. این قابلیت به کاربران این اجازه را می‌دهد تا فرایند ضبط صدا را متوقف کرده و بعد از مدتی آن را دوباره از سر بگیرند. یکی از بهترین و قطعا کاربردی‌ترین قابلیت‌هایی که بی‌صبرانه منتظر تجهیز واتساپ به آن هستیم. اما در حالی که هنوز کاربران نسخه‌ی رسمی این اپلیکیشن از قابلیت یادشده بهره نمی‌برند، گزارشی را دریافت کردیم مبنی بر اینکه برخی از کاربران نسخه‌ی بتای واتساپ در سیستم‌عامل iOS امکان دسترسی به آن را دارند.

امکان توقف فرایند ضبط صدا و از سرگیری دوباره‌ی آن در حال حاضر در پیام‌رسان‌های زیادی دیده نمی‌شود و به همین خاطر واتساپ می‌توانند با اضافه کردن آن به اپلیکیشن رسمی خود، نظر مثبت کاربران زیادی را به خود جلب کند. پیش از این واتساپ را به عنوان اپلیکیشنی به حساب می‌آوردیم که از رقبای خود قابلیت‌های بسیار کمتری داشت اما به نظر می‌رسد این رویه در حال تغییر باشد چرا که در حال حاضر این اپلیکیشن به‌سرعت در حال دریافت قابلیت‌های جدید و جذاب است.

واتساپ فرایند تست قابلیت توقف ضبط صدا را آغاز کرده است

اگر از کاربران نسخه‌ی بتای واتساپ در سیستم‌عامل iOS هستید و از نسخه‌ی ۲.۲۱.۲۳۰.۱۶ آن بهره می‌برید، این شانس را دارید که قابلیت یادشده را دریافت کنید. البته به نظر می‌رسد در حال حاضر کاربرانی که قرار بود این قابلیت را دریافت کنند آن را دریافت کرده‌اند اما شاید در ادامه کاربران بیشتری بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. بنابراین بهتر است بدانید باید نسخه‌ی واتساپ شما ۲.۲۱.۲۳۰.۱۶ باشد. اما نکته‌ی جالب اینجاست که برخی از کاربرانی که از نسخه‌ی ۲.۲۱.۲۳۰.۱۳ این اپلیکیشن بهره می‌برند هم موفق شدند قابلیت توقف فرایند ضبط صدا را دریافت و تجربه کنند.

کمی بیشتر از ۱ ماه پیش بود که اعلام شد واتساپ در حال کار روی این قابلیت است و قرار است آن را به‌زودی راهی نسخه‌ی رسمی اپلیکیشن خود کند. اما به نظر می‌رسد خیلی زودتر از انتظار توانستیم به این قابلیت دسترسی داشته باشیم. البته همان‌طور که گفته شد فعلا فقط کاربران نسخه‌ی بتا آن هم در تعداد محدود قادر به تست آن هستند اما این یعنی به‌زودی کاربران نسخه‌ی رسمی هم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

واتساپ ضبط صدا

همان‌طور که اشاره شد، همه‌ی کاربران نسخه‌ی بتای واتساپ، حتی آن دسته از کاربرانی که از نسخه‌ی ۲.۲۱.۲۳۰.۱۶ این اپلیکیشن هم بهره می‌برند قرار نیست قابلیت یادشده را دریافت کنند. فقط تعداد محدودی از این افراد هستند که موفق شدند این قابلیت را روی گوشی‌های خود که آن هم باید آیفون باشد تجربه کنند. اما اگر نمی‌دانید که آیا این قابلیت برای شما عرضه شده است یا خیر کافی است یک‌بار صدای خود را ضبط کنید؛ اگر آیکون توقف ضبط صدا ظاهر شد، بنابراین شما هم جزء آن دسته از کاربران خوش‌شانسی هستید که زودتر از سایرین توانستید به این قابلیت دسترسی پیدا کنید. اگر هم چنین آیکونی را نمی‌بینید، این یعنی متأسفانه حساب کاربری شما توسط واتساپ برای دریافت این ویژگی کاربردی انتخاب نشده است.

به گزارش WABetaInfo که منبع این خبر هم به حساب می‌آید، کاربران بعد از توقف فرایند ضبط صدا قادر به ضبط مجدد از همان قسمت هم خواهند بود. تنها چیزی که نمی‌دانیم، مدت زمانی است که یک کاربر می‌تواند بعد از توقف ضبط صدا آن را ادامه دهد که البته طی روزهای آتی قطعا خبرهای بیشتری پیرامون آن خواهیم شنید. چرا که به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک شاهد عرضه‌ی آن برای کاربران نسخه‌ی رسمی این اپلیکیشن در سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS خواهیم بود.

سایر قابلیت‌ها و آپدیت‌های جدید واتساپ

همان‌طور که اشاره شد، واتساپ طی چند وقت اخیر تمرکز ویژه‌ای روی بهبود عملکرد کلی اپلیکیشن خود داشته و قابلیت‌های بسیار خوبی را هم به آن افزوده است. در ادامه قصد داریم به برخی از قابلیت‌های جدید این اپلیکیشن بپردازیم که قرار است به آن اضافه شوند تا ببینیم در مقایسه با سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، عملکرد آن چگونه ارزیابی می‌شود و به عبارتی واتساپ به‌عنوان یک اپلیکیشن محبوب و معروف، تا چه اندازه می‌تواند نیاز کاربران را برطرف کند؟

یکی از بهترین و در واقع کاربردی‌ترین قابلیتی که گفته می‌شود به‌زودی به واتساپ اضافه خواهد شد، کنترل بیشتر افراد روی وضعیت Last Seen یا همان بازدید اخیر است. به طور دقیق‌تر باید بگوییم این قابلیت به ما اجازه می‌دهد انتخاب کنیم چه کسی می‌تواند وضعیت آنلاین بودن یا نبودن ما را ببیند بسیار خوب است که خوشبختانه شاهد اضافه شدن آن به واتساپ خواهیم بود.

این تغییر بیشتر در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران انجام خواهد گرفت و قطعا بسیار هم با استقبال همراه خواهد شد. در حال حاضر کاربران واتساپ تنها می‌توانند وضعیت Last Seen یا همان بازدید اخیر خود را پنهان کنند یا اینکه آن را به تمام کاربران نمایش دهند. طبیعتا اینکه بتوانیم خودمان تصمیم بگیریم چه کسی وضعیت آنلاین بودن یا نبودن ما را متوجه شود بسیار بهتر است تا اینکه یا همه در جریان آن باشند یا هیچکس.

در واقع این کار نمونه‌ی مهربان‌تر مسدود کردن یک شخص است. به‌خصوص زمانی که نمی‌خواهید با او هیچ گفت‌و‌گویی داشته باشید و از طرفی نمی‌خواهید این شخص از وضعیت آنلاین یا آفلاین بودن شما باخبر باشد. با تنظیم نمایش وضعیت به افرادی خاص، به‌راحتی می‌توانید خود را از این گفت‌و‌گوهای گاها اجباری نجات دهید بدون اینکه اصلا نیاز باشد راه خشونت‌آمیزی نظیر مسدود کردن (بلاک کردن) را امتحان کنید. علاوه بر این‌ها، کاربران در آپدیت‌های بعدی واتساپ قادر خواهند بود مشخص کنند چه کسی تصویر پروفایل آن‌ها یا بخش «درباره‌ی» (About) آن‌ها را مشاهده کند.

یک آپدیت دیگر که این‌بار شاهد اضافه شدن آن به نسخه‌ی بتای واتساپ هم هستیم، بهبود نمایش اطلاعات مربوط به یک مخاطب است. در این رابط جدید که باز هم فقط تعداد محدودی از کاربران نسخه‌ی بتا امکان دسترسی به آن را دارند، کاربر می‌تواند در یک محیط زیباتر به نسبت قبل، اطلاعات بسیار خوبی از مخاطبین، گروه‌ها و… به‌دست بیاورد.

همچنین یکی دیگر از قابلیت‌های خوبی که به‌تازگی به واتساپ اضافه شده است، امکان پشتیبانی از کیف پول دیجیتالی Novi به صورت کد است که البته هنوز کاربران به صورت رسمی قادر به دسترسی به آن نیستند و باز هم فقط تعدادی از کاربران نسخه‌ی بتا می‌توانند عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهند. Novi یکی از جدیدترین کیف پول‌های دیجیتالی است که اواخر سال گذشته رونمایی شد و ماه اکتبر هم توسط شرکت مادر واتساپ یعنی متا (فیسبوک سابق) عرضه شد.

در حال حاضر واتساپ در حال کار روی قابلیت‌های بیشتری است که به مرور زمان به اپلیکیشن مربوطه اضافه خواهد شد. اما متأسفانه نمی‌دانیم این اتفاق دقیقا در چه روزی رخ خواهد داد. بنابراین فعلا باید منتظر بمانیم و ببینیم چه خبرهای بیشتری پیرامون تاریخ عرضه‌ی رسمی قابلیت‌های جدید واتساپ منتشر می‌شود.

به‌عنوان کاربر واتساپ، انتظار دارید این اپلیکیشن چه قابلیت‌هایی را در ادامه دریافت کند؟

منبع: PhoneArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما