قابلیت Communities به واتساپ اضافه می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
قابلیت تب Communities

آوریل سال جاری، مارک زاکربرگ رسماً از معرفی قابلیتی به نام تب Communities خبر داد که دسترسی و پیگیری گروه‌هایی را که عضوی از آن‌ها هستید را آسان‌تر می‌کند. زاکربرگ از این قابلیت به عنوان تکامل بزرگ واتساپ یاد کرد و گفته بود که نمونه‌ی اولیه‌ی این ویژگی در حال آزمایش است. اکنون اما به نظر می‌رسد که پس از چند ماه انتظار، تعداد اندکی از کاربران نسخه‌ی بتای واتساپ توانستند به این قابلیت دسترسی پیدا کنند.

به گزارش افشاگر معروف اطلاعات و قابلیت‌های واتساپ یعنی «WABetaInfo»، تب Communities برای کاربرانی که نسخه‌ی ۲.۲۲.۱۹.۳ واتساپ بتا را به‌روزرسانی کرده‌اند، نشان داده می‌شود. کاربران این نسخه از بتای واتساپ باید تب Communities را به جای تب Camera در صفحه اصلی این پیام‌رسان ببینند. این دسته از کاربران قادرند با ایجاد یک انجمن، حداکثر ۱۰ گروه با پشتیبانی از حداکثر ۵۱۲ شرکت کننده را اضافه کنند.

اعضای یک انجمن می‌توانند بر اساس علاقه خود تصمیم بگیرند که به کدام گروه‌های زیر مجموعه بپیوندد. آن‌ها همچنین می‌توانند هر زمان که بخواهند از گروه‌های مدنظرشان در انجمن خارج شوند. این سرویس پیام‌رسانی در حال کار روی قابلیت پنهان کردن تعداد اعضای هر گروه، به دلایل حفظ حریم خصوصی و امنیتی نیز است. با این حال، این ویژگی در نسخه‌ی کنونی Communities هنوز فعال نشده است.

قابلیت تب Communities

هنگامی که یک انجمن را ایجاد می‌کنید، واتساپ به طور خودکار یک گروه اطلاعاتی جدید می‌سازد. مدیران انجمن‌ها می‌توانند از این گروه جهت مکاتبه با همه‌ی اعضای انجمن و زیر گروه‌ها بهره ببرند. مدیران همچنین می‌توانند در صورت تمایل انجمن را به طور کلی غیرفعال کنند. هنوز واتساپ اطلاعاتی در مورد زمان عرضه‌ی عمومی این قابلیت منتشر نکرده، اما از آنجایی که از نوامبر ۲۰۲۱ روی این قابلیت کار می‌کند، انتظار داریم تا انتهای سال تب Communities در اختیار عموم کاربران این پیام‌رسان قرار بگیرد.

شنیده‌‌ها حاکی از آن است که واتساپ قصد دارد قابلیت جدیدی را برای مدیران گروه‌های واتساپی ارائه دهد. در حقیقت، این پیام‌رسان در حال کار روی انتشار قابلیتی است که به مدیران گروه‌ها اجازه می‌دهد هر پیامی را حذف کنند. مدیران گروه با افزوده شدن این قابلیت کاربردی می‌توانند گروه‌های واتساپی خود را بهتر از قبل مدیریت کنند. البته سایر کاربران متوجه‌ی این موضوع می‌شوند که شما آن پیام را پاک کرده‌اید.

علاوه بر این، بخش پیام‌های ناپدیدشونده نیز قرار است دستخوش تغییراتی شود. بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، واتساپ به‌زودی به کاربران خود اجازه می‌دهد پیام‌های ناپدید شونده را حتی پس از ناپدید شدن ذخیره کنند. باید اشاره کنیم که پیام‌های ناپدید شونده را نمی‌توان علامت‌گذاری و سیو کرد، اما در آینده‌ی نزدیک این امکان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. افراد همچنین می‌توانند این پیام‌های ذخیره شده را در بخشی به نام «Kept Messages»، حتی پس از ناپدید شدن آن‌ها مشاهده کنند.

قابلیت تب Communities

در نهایت باید به ابزار جدید طراحی و نقاشی واتساپ اشاره کنیم که ظاهراً در حال توسعه است. این پیام‌رسان در حال حاضر ابزارهای طراحی خوبی را برای ویرایش عکس در خود گنجانده که به‌روزرسانی جدید این مقوله را گسترش خواهد داد. این ابزار جدید طراحی به کاربران این اجازه را می‌دهد تا روی عکس‌ها به صورتی دستی بنویسند و یا یادداشت‌های شخصی خود را در حاشیه‌ی عکس‌ها قرار دهند. در گذشته کاربران واتساپ تنها به یک مداد برای ویرایش عکس‌های خود دسترسی داشتند، اما مهندسان این پیام‌رسان سه ابزار طراحی جدید را در نظر دارند که یکی از آن‌ها ابزار تارکننده‌ی عکس‌ خواهد بود.

منبع: Androidpoliceبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما