آیکون جدید مبتنی بر تم واتساپ در نسخه‌ی بتای اندروید ۱۳ ظاهر شد

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
واتساپ اندروید 13

جدیدترین سیستم‌عامل اندروید یعنی اندروید ۱۳ اکنون به طور رسمی منتشر شده (حداقل برای گوشی‌های پیکسل گوگل) و  بسیاری دیگر از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند نیز در هفته‌های آینده به‌روزرسانی سیستم‌عامل اندروید ۱۳ را در دسترس کاربرانشان قرار خواهند داد. اکنون افشاگر معروف اطلاعات و قابلیت‌های واتساپ یعنی «WABetaInfo» در جدیدترین گزارش خود آورده که واتساپ در حال توسعه قابلیت‌های جدید مطابق با اندروید ۱۳ است و در همین راستا، این پیام‌رسان آیکون جدید مبتنی بر تم خود را در جدیدترین نسخه‌ی بتا عرضه کرده است.

جدیدترین نسخه‌ی بتای واتساپ اندروید یعنی نسخه‌ی ۲.۲۲.۱۸.۱۶ آیکون جدیدی را معرفی می‌کند که با آیکون‌های مبتنی بر تم سایر اپلیکیشن‌ها در جدیدترین سیستم‌عامل گوشی‌های اندروید یعنی اندروید ۱۳ سازگاری دارد. گوگل با اندروید ۱۳ نسخه‌ی جدید زبان طراحی متریال یو (Material You) را عرضه کرده تا پالت‌های رنگی قابلیت شخصی‌سازی بیشتری داشته باشند. در واقع کاربران می‌توانند رنگ‌بندی مورد علاقه خود را روی آیکن برنامه‌های ثالث نیز اعمال کنند و واتساپ نیز از این رویه پیروی خواهد کرد.

واتساپ اندروید 13

برای اینکه واتساپ بتواند با قابلیت شخصی‌سازی پالت‌های رنگی اندروید ۱۳ سازگاری داشته باشد، نیاز به یک آیکون تک‌رنگ دارد تا از این پس بتواند رنگ آیکون خود را مطابق تم‌ پس‌زمینه تغییر دهد و اکنون این کار را برای کاربران بتا در اندروید ۱۳ انجام داده است. همانطور که از اسکرین‌شات منتشر شده مشخص است، زمانی که قابلیت آیکون‌های مبتنی بر تم اندروید ۱۳ فعال باشد، آیکون واتساپ متفاوت به نظر می‌رسد و با آیکون دیگر اپلیکیشن‌های گوشی مطابقت دارد.

از آنجایی که این قابلیت تنها برای کاربران نسخه‌ی بتای واتساپ عرضه شده، انتظار داریم به‌زودی آن را برای همه‌ی کاربرانی که از اندروید ۱۳ بهره می‌برند، به طور رسمی ببینیم. اما با توجه به این واقعیت که سیستم‌عامل جدید اکنون فقط برای گوشی‌های پیکسل (پیکسل ۴ یا جدیدتر) به طور رسمی در دسترس است، واتساپ فرصت بیشتری دارد تا دیگر قابلیت‌های جدید خود را با سیستم‌عامل اندروید ۱۳ سازگاری دهد.

جدا از این، جدیدترین خبرها در مورد قابلیت‌های واتساپ حاکی از آن است که این پیام‌رسان متعلق به متا روی قابلیت جدیدی به نام نشانگر پاسخ به استاتوس کار می‌کند که در واقع این قابلیت ریپلای‌های استاتوس کاربران را با نشان دادن علامتی از پیام‌های عادی جدا می‌کند. این قابلیت جدید واتساپ یک نشان منحصربه‌فرد را به پاسخ‌های استاتوس کاربران اضافه می‌کند تا کاربران بدون ورود به صفحه‌ی چت بتوانند پیام‌های عادی را از پاسخ‌های استاتوس تشخیص دهند.

واتساپ اندروید 13

شنیده می‌شود که این پیام‌رسان قابلیت‌ جدید دیگری را آزمایش می‌کند که کاربران به وسیله‌ی آن می‌توانند از طریق چند گوشی یا تبلت به یک حساب کاربری دسترسی داشته باشند و با سایر کاربران چت کنند.  در همین زمینه، کاربران باید کد QR روی صفحه را با گوشی یا تبلت ثانویه‌ی خود اسکن کنند یا کد آن را وارد نمایند تا به‌عنوان دیوایس دوم به یک حساب کاربری به صورت هم‌زمان متصل شوند.

همچنین ظاهراً قابلیت بازگردانی پیام‌های حذف شده، یکی دیگر از قابلیت‌های در حال توسعه واتساپ است که در صورت تأیید به‌زودی در اختیار عموم کاربران قرار می‌گیرد. در واقع پس از این که پیامی را برای خودتان حذف کردید، یک نوتیفیکیشن در پایین صفحه ظاهر می‌شود تا حذف پیام را تایید کند. همچنین گزینه‌ی Undo یا بازگردانی نیز وجود دارد تا پیام‌های حذف شده، بازیابی شوند. باید اشاره کرد که این نوتیفیکیشن تنها برای چند ثانیه قابل مشاهده خواهد بود و این فرصتی است که شما برای تغییر نظر و بازیابی پیام‌ها در اختیار دارید.

منبع: Phonearena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه