واتساپ iOS به‌زودی اجازه می‌دهد وضعیت آنلاین و آخرین بازدید خود را پنهان کنید

۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۹ ۱۲ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

واتساپ می‌خواهد به‌زودی قابلیتی را به اپلیکیشن iOS خود اضافه کند که به لطف آن می‌توانید آخرین بازدید و وضعیت آنلاین خود را از سایرین پنهان کنید.

واتساپ که طی یکی دو سال اخیر قابلیت‌های بسیار زیادی را در زمینه‌های مختلف دریافت کرده، به‌زودی قرار است به یک قابلیت بسیار کاربردی دیگر، این‌بار در زمینه‌ی حریم خصوصی مجهز شود. این روزها بسیاری از شبکه‌های اجتماعی روی این بخش تمرکز کرده‌اند و واتساپ هم خواسته از آن‌ها جا نماند.

همانطور که گفته شد، این قابلیت به شما اجازه می‌دهد وضعیت آنلاین و همچنین آخرین بازدید خود را از سایر افراد پنهان کنید. شما نه تنها می‌توانید وضعیت خود را از افرادی که در بین مخاطبین‌تان قرار دارند پنهان کنید، بلکه می‌توانید به سایر افراد هم این اجازه را ندهید که از آخرین بازدید یا وضعیت آنلاین بودن شما در واتساپ مطلع شوند.

تیم توسعه‌دهنده‌ی واتساپ همچنین در تلاش است تا یک گزینه‌ی «ویرایش» را هم برای این پیام‌رسان محبوب طراحی کند تا بدین ترتیب کاربران بتوانند پیامی را که ارسال کردند، ویرایش کنند. یک قابلیت بسیار کاربردی و واقعا ضروری است که نمی‌دانیم چرا واتساپ هنوز هم از عرضه‌ی آن خودداری می‌کند.

البته ناگفته نماند بسیاری از قابلیت‌های خوبی که می‌شنویم قرار است به واتساپ اضافه شوند، به کانال بتا می‌روند و در دسترس افرادی که در برنامه‌ی بتا ثبت نام کرده‌اند قرار می‌گیرند. اما چون آن نسخه ممکن است به دلیل عدم پایداری، یک سری مشکلات داشته باشد، کسانی که کار مهمی با واتساپ دارند سعی می‌کنند آن را نصب نکنند. بنابراین باید منتظر بمانند تا زمانی که واتساپ تصمیم بگیرد قابلیت‌ها را به نسخه‌ی اصلی اپلیکیشن هم اضافه کند.

اگر شما از واتساپ iOS استفاده می‌کنید، برای دریافت قابلیت جدید باید اندکی منتظر بمانید چون هنوز رسما اعلام نشده که برای عموم کاربران در دسترس قرار گرفته است.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما