واتساپ ممکن است یکی از بهترین امکانات تلگرام را سرانجام اضافه کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
واتساپ

واتساپ با فاصله‌ی زیادی پرطرفدارترین اپلیکیشن پیام‌رسان جهان محسوب می‌شود و حدود ۲ میلیارد کاربر از سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. در حال حاضر بعد از ارسال پیام، یک محدودیت زمانی برای حذف کردن پیام وجود دارد اما به نظر می‌رسد واتساپ مانند تلگرام قصد دارد این محدودیت را کنار بگذارد.

واتساپ در سال ۲۰۱۸ امکان حذف پیام برای دو طرف چت را امکان‌پذیر کرد ولی کاربران حداکثر تا گذشت ۴۰۹۶ ثانیه (۶۸ دقیقه و ۱۶ ثانیه) از ارسال پیام می‌توانند آن را حذف کنند. سایت WABetaInfo که به طور تخصصی اخبار واتساپ را پوشش می‌دهد، به شواهدی مبنی بر برداشته شدن این محدودیت در جدیدترین نسخه‌ی بتا دست یافته است.

واتساپ

در حال حاضر مشخص نیست که چه زمانی این قابلیت به دست کاربران معمولی می‌رسد و از طرف دیگر شاید واتساپ در نهایت آن را کنار بگذارد. باید خاطرنشان کنیم این قابلیت هنوز در نسخه‌های بتا فعال نشده ولی کدهای مربوط به آن دیده می‌شود. بنابراین در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد و با توجه به سابقه‌ی واتساپ، بررسی آن احتمالا هفته‌ها و حتی ماه‌ها طول می‌کشد.

متا (فیسبوک سابق) طی ماه‌های گذشته توجه ویژه‌ای به واتساپ‌ نشان داده است. به‌عنوان مثال مدتی قبل انتقال چت‌ها از آیفون به اندروید امکان‌پذیر شد و نسخه‌های بک‌آپ چت‌ها هم حالا از رمزگذاری سرتاسری بهره می‌برند. همچنین مهندسان واتساپ‌ بر روی بهبود قابلیت تصویر در تصویر و امکان توقف ضبط صدا هم کار می‌کنند.

منبع: XDA-Developersبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. ناصر علی محمدی

    خیلی عالی میشه این اتفاق بیفته

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما