قابلیت بازگردانی پیام‌های حذف شده به واتساپ اضافه می‌شود

۲۶ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
واتساپ

آن طور که به نظر می‌رسد، پیام‌رسان واتساپ در حال کار روی قابلیت بسیار کاربردی دیگری است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند پیام‌های حذف شده را دوباره بازیابی کنند.

هر از گاهی ممکن است در واتساپ برای کاربری به اشتباه، پیامی را بفرستید و یا ممکن است یک پیام ناخواسته را برای شخصی ارسال کنید. خوشبختانه در هر دو صورت می‌توانید به سرعت پیام‌های ارسال شده را حذف کنید تا طرف مقابل آن را نبیند. اما اگر پیام مهمی را به اشتباه حذف کرده باشید، آیا می‌توانید پیام پاک شده را بازیابی کنید؟ ظاهراً واتساپ در حال کار روی قابلیتی است که امکان بازیابی پیام‌های پاک شده را به شما می‌دهد.

در اوایل ماه ژوئن، گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه که واتساپ در حال آزمایش قابلیتی برای بازگرداندن پیام‌های حذف شده است. اکنون افشاگر معروف اطلاعات و قابلیت‌های واتساپ یعنی «WABetaInfo» در جدیدترین گزارش خود آورده که این ویژگی برای تعداد معدودی از کاربران بتای واتساپ اندروید با نسخه‌ی ۲.۲۲.۱۸.۱۳ در دسترس است. همچنین برخی از کاربران می‌توانند گزینه‌ی بازیابی پیام پاک شده را در نسخه‌های قدیمی‌تر نیز مشاهده کنند.

واتساپ

پس از این که پیامی را برای خودتان حذف کردید، یک نوتیفیکیشن در پایین صفحه ظاهر می‌شود تا حذف پیام را تایید کند. همچنین گزینه‌ی Undo یا بازگردانی نیز وجود دارد تا پیام‌های حذف شده، بازیابی شوند. باید اشاره کنیم که این نوتیفیکیشن تنها برای چند ثانیه قابل مشاهده خواهد بود و این فرصتی است که کاربران برای تغییر نظر و بازیابی پیام‌ها در اختیار دارند. بسیاری از اپلیکیشن‌ها نظیر Gmail از چنین رویکردی برای بازیابی پیام‌ها پاک شده استفاده می‌کنند. در حال حاضر این قابلیت در اختیار کاربران بتای واتساپ قرار دارد و در صورت تأیید به‌زودی در اختیار عموم کاربران این پیام‌رسان قرار خواهد گرفت.

واتساپ همچنین در اقدامی دیگر نسخه‌ی بومی پیام‌رسان خود را برای ویندوز منتشر کرد. این برنامه‌ی جدید که با استفاده از فناوری‌های بومی ویندوز توسعه داده شده، دیگری مبتنی بر واتساپ وب نیست و عملکرد سریع‌تر و بهتری را به کاربران ارائه می‌دهد.

این برنامه از طریق استور مایکروسافت در دسترس کاربران قرار دارد. رابط کاربری این برنامه نیز مجدداً مورد بازنگری قرار گرفته تا با رابط ویندوز سازگاری بیشتری داشته باشد. کاربران برای شروع باید شماره موبایل خود را وارد کنند تا به حساب کاربریشان وصل شوند. این پیام‌رسان متعلق به متا همچنین در حال کار روی نسخه بومی اپلیکیشن خود برای macOS است و انتظار می‌رود که این برنامه نیز در آینده‌ی نزدیک در اختیار کاربران macOS قرار بگیرد.

واتساپ

این طور که به نظر می‌رسد واتساپ قصد دارد تغییراتی روی بخش پیام‌های ناپدید شونده ایجاد کند. طبق جدیدترین خبرهای منتشر شده، واتساپ به‌زودی به کاربران خود اجازه می‌دهد پیام‌های ناپدید شونده را حتی پس از ناپدید شدن ذخیره کنند. باید اشاره کنیم که پیام‌های ناپدید شونده را نمی‌توان علامت‌گذاری و سیو کرد، اما در آینده‌ی نزدیک این امکان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. افراد همچنین می‌توانند این پیام‌های ذخیره شده را در بخشی به نام «Kept Messages»، حتی پس از ناپدید شدن آن‌ها مشاهده کنند.

در نهایت نیز باید اشاره کنیم که این پلتفرم قابلیت پیش‌نمایش پیشرفته لینک‌ها در استاتوس را آزمایش می‌کند. در حال حاضر اگر بخواهید لینکی را در بخش استاتوس واتساپ با سایر کاربران به اشتراک بگذارید، تنها متن و آدرس آن به دیگران نشان داده می‌شود. اما پیش‌نمایش پیشرفته لینک‌ها به کاربرانی که از استاتوس شما بازدید می‌کنند، اطلاعاتی در مورد محتوای آن لینک نشان خواهد داد.

منبع: Gizmochina و Androidpolice

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه