۴ دلیل برای استفاده از قلم اپل پنسل برای آیپد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
اپل پنسل

اگر آیپد دارید یا می‌خواهید یک آیپد بخرید، به احتمال زیاد خرید قلم اپل پنسل را هم در نظر دارید. البته با توجه به اینکه این قلم قیمت بالایی دارد، بدون شک ابتدا می‌خواهید ببینید آیا به چنین قلمی واقعا نیاز دارید یا نه. اما در هر صورت نمی‌توانیم کاربردهای مختلف این قلم جذاب را کتمان کنیم و در این مطلب به ۴ دلیل برای خرید و استفاده از قلم اپل پنسل می‌پردازیم.

قلم لمسی اپل مدل Pencil 2nd Generation

انجام کارهای خلاقانه

بدون شک بسیاری از کاربران اولین دلیلی که برای خرید قلم اپل پنسل مطرح می‌کنند، همین انجام کارهای خلاقانه‌ی متنوع است. اما برخلاف باور عمومی، صرفا انجام کارهای خلاقانه با این قلم محدود به افرادی مانند گرافیست‌ها و نقاش‌ها نیست و حتی افرادی مانند نویسنده‌ها و تولیدکنندگان محتوا هم از این قابلیت‌ها برای انجام کارهای جذابی استفاده کنند.

اپل پنسل

معمولا تاخیر نسل دوم اپل پنسل آنقدر پایین است که حس استفاده از یک قلم واقعی را به کاربر منتقل می‌کند. همچنین برای دسترسی به مشخصه‌هایی مانند رنگ، سایه، نوع قلم و دیگر موارد این‌چنینی هم سرعت عمل کاربر را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. حتی اپ‌هایی مانند  Final Cut Pro در آیپد هم امکانات زیادی برای قلم ارائه می‌دهند. به همین خاطر با استفاده از قلم، می‌توانید از فضای محدود نمایشگر آیپد بهتر استفاده کنید.

استفاده از مداوم از انگشت برای ادیت فیلم و دیگر کارهای این‌چنینی در آیپد می‌تواند خیلی زود خسته‌کننده شود اما قلم اپل پنسل نه‌تنها این کارها را لذت‌بخش‌تر می‌کند، بله دقت را هم بیشتر می‌کند.

تبلت اپل مدل iPad Pro 11 2022 WIFI ظرفیت 128 گیگابایت و رم 8 گیگابایت

یادداشت‌برداری

اپل پنسل

اگر به یادداشت‌برداری با قلم و کاغذ عادت کرده‌اید، پس به احتمال زیاد از اپل پنسل و آیپد لذت زیادی خواهید برد. برای آیپد اپ‌های متنوعی در زمینه‌ی یادداشت‌برداری ارائه شده که در زمینه‌ی جذابیت بصری یادداشت‌ها امکانات قابل توجهی را ارائه می‌کنند. برای یادداشت‌برداری در آیپد، می‌توانید برای شخصی‌سازی کارهای مختلفی را انجام دهید. از سوی دیگر، بسیاری از این اپ‌ها به کاربر اجازه می‌دهند فضای مربوط به نوشتن را بزرگ کنند و این یعنی می‌توانید برای موضوع‌های مختلف از فضای بزرگی استفاده کنید و با زوم کردن به قسمت‌های مختلف سر بزنید.

حاشیه‌نویسی اسناد

اگر به طور مرتب باید اسناد مختلفی را مرور کنید و نکاتی را مطرح کنید، پس احتمالا حاشیه‌نویسی برای اسناد را انجام می‌دهید. با وجود اینکه برخی ترجیح می‌دهند اسناد را پرینت کنند و با استفاده از قلم و کاغذ واقعی چنین کاری انجام دهند، اما واقعیت این است که برای این کار می‌توانید از قلم اپل پنسل و آیپد هم به‌خوبی بهره ببرید. در این زمینه برای آیپدهای اپ‌های مفید زیادی ارائه شده که امکانات شخصی‌سازی مختلفی هم ارائه می‌دهند.

تبلت اپل مدل iPad Mini 6th Generation 2021 Wi-Fi ظرفیت 64 گیگابایت و 4 گیگابایت رم

تجریه‌ی متفاوت گیمینگ با قلم

طبیعتا قرار نیست با یک قلم قادر به اجرای بازی‌ها در سبک‌هایی مانند شوتینگ و مسابقه‌ای باشید؛ اما از طرف دیگر بسیاری از بازی‌های معمولی و سرگرم‌کننده را با اپل پنسل می‌توانید تجربه کنید. به غیر از بازی‌هایی مانند سودوکو که می‌توانید با اپل پنسل تجربه‌ی متفاوتی برای آن‌ها داشته باشید، می‌توانیم به بازی‌های مبتنی بر سوایپ مانند Fruit Ninja هم اشاره کنیم.

سخن پایانی

به طور کلی در مورد استفاده از قلم اپل پنسل برای آیپد می‌توانیم چندین دلیل مختلف مطرح کنیم که در این مطلب به طور مختصر و مفید به فقط ۴ مورد پرداختیم. بنابراین اگر مشکلی با قیمت اپل پنسل ندارید و آیپد شما از این قلم پشتیبانی می‌کند، به طور کلی توصیه می‌کنیم این قلم را خریداری کنید و از مزایای مختلف آن بهره‌مند شوید.

منبع: MakeUseOf

سوالات متداول
اپل چند نسل از قلم اپل پنسل را عرضه کرده است؟
در کل دو نسل قلم اپل پنسل وجود دارد.
آیا تمام آیپدها از نسل دوم اپل پنسل پشتیبانی می‌کنند؟
نه فقط تعداد اندکی از آیپدها چنین مشخصه‌ای دارند ولی تعداد بیشتری از آن‌ها با نسل اول اپل پنسل سازگار هستند.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما